قالب وردپرس درنا توس
خانه / سرگرمی / بازی / فکری / قاتل را پیدا کنید معمای جنایی و کاراگاهی

قاتل را پیدا کنید معمای جنایی و کاراگاهی

اگر شما تصور می کنید که انسان بسیار زیرکی هستید و به جزئیات مسایل اشراف کامل دارید، از شما دعوت می کنیم تا مدارک این پرونده را مطالعه کرده و قاتل و مقتول پرونده را مشخص کنید.

 

معمای جنایی و کاراگاهی

 

 

کارآگاه جوانی به نام «اسمیت» درگیر یک پرونده قتل است. در این پرونده، نام ۵ نفر به چشم می خورد که به‌طور کامل یکدیگر را می شناسند. یکی از این افراد، با شلیک هفت‌تیر کشته شده و متاسفانه در اسناد و مدارک موجود، نام قربانی و قاتل ذکر نشده است.

بنابراین، کارآگاه اسمیت مجبور است با مطالعه تمامی برگه ها و مدارک مکتوب و با کمک جزئیات موجود در آن ها به شناسایی قاتل و مقتول بپردازد.

اگر شما تصور می کنید که انسان بسیار زیرکی هستید و به جزئیات مسایل اشراف کامل دارید، از شما دعوت می کنیم تا مدارک این پرونده را مطالعه کرده و قاتل و مقتول پرونده را مشخص کنید.

نظرات خود را در بخش دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.

جان

جان یک بازیکن آماتور تنیس است. یک روز پس از وقوع قتل، او در مسابقه در مقابل فردی که هیچ ارتباطی به پرونده قتل ندارد، به رقابت پرداخت.

 

 

جک

جک یک سال پیش از وقوع قتل به شهر نقل‌مکان کرده بود. او در یک جزیره کوچک که بیشتر ساکنین آن جا ماهی‌گیر هستند، متولد شده و رشد کرده بود. به همین خاطر رویای بزرگ جک در زندگی داشتن یک کشتی دو دکله ماهی‌گیری است.

 

 

استیو

استیو به عنوان یک مدل مشغول فعالیت است و کاملا خودشیفته است. به طوری که چند روز پیش از وقوع قتل، او به عنوان مدل در مقابل «بیل» نشست تا یک پرتره قدی از وی ترسیم کند.

 

 

بیل

بیل یک نقاش مشهور پرتره است. او گفته که انتظار دارد پرتره «استیو» را تا هفته دیگر به پایان برساند.

 

 

الکس

درست پس از وقوع قتل، الکس به همراه یک تیم تحقیقاتی برای مطالعه زندگی جانوران دریایی به قطب جنوب سفر کرد. او هنوز هم به‌همراه ۲۰ دانشمند دیگر در جنوبگان است.

همچنین باید اشاره کنیم که کارآگاه این پرونده برای تسریع روند شناسایی قاتل و مقتول، نکات زیر را نیز درنظر گرفته است:

  • یک هفته پیش از وقوع قتل، پای قاتل شکسته است.
  • استیو و الکس، ۶ ماه پیش از قتل با هم آشنا شده بودند.
  • الکس و قاتل از دوران کودکی یکدیگر را می شناختند – آن ها در یک شهر بزرگ همسایه هم بودند.

.

.

.

.

.

.

آیا با این مدارک می توانید حدس بزنید که قاتل و مقتول چه کسانی هستند؟

.

.

.

.

.

.

.

 

 

 

پاسخ معما:

دلایلی که قاتل با استناد به آن ها به پاسخ صحیح رسید شامل موارد زیر است:

  • از آنجا که جان روز پس از قتل، مسابقه تنیس داشته است، پس نمی تواند قاتل باشد. چون می دانیم که پای قاتل یک هفته پیش از وقوع قتل شکسته بود و امکان ندارد که در عرض یک هفته کاملا خوب شود تا او بتواند مسابقه بدهد.
  • الکس هم نمی تواند مجرم باشد زیرا در دوران کودکی، او و قاتل همسایه هم بودند.
  • استیو هم بیگناه است زیرا او فقط ۶ ماه است که الکس را می شناسد و ما می دانیم که قاتل، الکس را از دوران کودکی می شناسد.

بنا بر این تفاسیر، این قتل با حضور جک و بیل صورت گرفته است. فرضیه این است که جک، بی گناه است زیرا او در یک جزیره بزرگ شده و نمی توانسته از دوران کودکی با قاتل همسایه باشد. به این ترتیب، بیل قاتل است. با صرف‌نظر از دیگر مسایل،  ما می دانیم که او همچنان در حال تکمیل نقاشی پرتره استیو است و بنابراین زنده است. با این فرضیه، بیل باید قاتل باشد.

حالا باید بفهمیم که قربانی این قتل کیست. کارآگاه اسمیت، به خوبی می داند که الکس (که در حال حاضر در قطب جنوب است)، جان (که فردای قتل مسابقه تنیس داشته) و استیو (که مدل بیل برای نقاشی است) همگی زنده هستند.

بنابراین، «بیل»، «جک» را به ضرب گلوله کشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 3 =