جمعه , 2 مهر 1400
قالب وردپرس درنا توس
خانه / خانه و خانه داری / مهارت های زندگی / چاپ عکس روی چوب به چند روش ساده

چاپ عکس روی چوب به چند روش ساده

آموزش چاپ عکس روی چوب که میتونید توی خونه انجام بدید.هم به عنوان هدیه میتونید استفاده کنید و هم کار دستی جالبی میشه که میتونید دکوری استفاده کنید

choob 1 - چاپ عکس روی چوب به چند روش ساده

 

استون

choob 3 - چاپ عکس روی چوب به چند روش ساده

 

در روش اول از استون برای انتقال رنگ عکس به چوب استفاده می کنیم. پس تنها چیزی که در این روش نیاز داریم مقداری استون، دستمال کاغذی و دستکش برای محافظت از دست هاست. هنگام استفاده از استون بسیار مراقب باشد.

ابتدا عکس را روی چوب قرار دهید و در صورت لزوم به لبه های آن چسب بزنید تا حرکت نکند. سپس سک عدد دستمال کاغذی را به استون آغشته کنید و روی عکس بمالید. بعد از این چند مرتبه این کار را تکرار کردید رنگ عکس روی چوب منتقل می شود و کاغذ خیلی راحت از چوب جدا می شود.

 

 

اتو

choob 4 - چاپ عکس روی چوب به چند روش ساده

choob 5 - چاپ عکس روی چوب به چند روش ساده

در روش دوم از اتو استفاده می کنیم. ابتدا عکس را مثل روش اول روی چوب قرار می دهیم. درجه اتو را زیاد می کنیم و با فشار روی کاغذ می کشیم. همانطور که می بینید عکس خیلی خوب روی چوب چاپ نشد چون حرارت اتو خیلی زیاد نبود. البته به نوع کاغذ عکس هم ربط دارد. این روش با کاغذهای روغنی بهتر می شود.

 

 

پلی اکرلیک

choob 6 - چاپ عکس روی چوب به چند روش ساده

در این روش پلی اکرلیک، یک عدد برس و یک عدد مسواک زبر نیاز داریم. با استفاده از برس یک لایه نازک پلی اکرلیک به چوب می مالیم و عکس را روی آن قرار می دهیم. کاغذ را از وسط به چوب بچسبانید تا هوا زیرآن نماند. یک ساعت آن را کنار بگذارید تا کاملا خشک شود. بعد از خشک شدن روی کاغذ را مرطوب می کنیم و با مسواک به آرامی روی آن می کشیم تا کاملا کاغذ از چوب جدا شود.

 

 

چسب چوب

choob 7 - چاپ عکس روی چوب به چند روش ساده

وسایل مورد نیاز در این روش چسب چوب، برس، آب و یک عدد مسواک است. چسب چوب هم درست مثل پلی اکرلیک استفاده می شود. با قلمو روی چوب یک لایه نازک چسب بزنید. سپس کاغذ را طوری روی چوب بچسبانید که هوا زیرکاغذ نماند.

برای این کار ابتدا با انگشت روی کاغذ خوب بکشید تا هوا زیر کاغذ نماند. در صورت لزوم با یک عدد کارت هم این کار را انجام دهید. آن را به مدت ۹۰ دقیقه کنار بگذارید تا کاملا خشک شود. سپس روی کاغذ را خیس کرده و با مسواک روی آن بکشید تا کاغذ کاملا از چوب جدا شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − پانزده =