شنبه , 9 مهر 1401
قالب وردپرس درنا توس
خانه / پزشکی و سلامت / پیشگیری و سلامت / عادت های غذایی که باعث آسیب به کبد میشوند

عادت های غذایی که باعث آسیب به کبد میشوند

کبد شما یک عضو بسیار مهم برای سلامت دستگاه گوارش شماست.به همین دلیل مراقبت از آن اهمیت ویژه ای دارد.کبد مسئول حذف سموم از جریان خون در بدن است.مهم است که مراقب کبد باشید که مکان مهمی برای سلامت بدن است.همان طور که اشاره کردیم عادات غذایی نامناسب باعث از بین رفتن کبد می شود

karacigeri bitiren beslenme aliskanliklari 10831256 - عادت های غذایی که باعث آسیب به کبد میشوند

 

چگونه با عادات تغذیه ای مناسب از کبد خو مراقبت کنیم ؟

سردرد و اختلالات پوستی مهم  ترین نشانه هایی هستند که مشخص می کنند کبد شما ناسالم است.سلامت کبد تاثیر بسزایی در سلامت بدن در طول عمر ما دارد.عادات غذایی نامناسب باعث از بین رفتن کبد می شود.آیا می دانستید که برخی از مواد غذایی که مصرف می کنیم، اغلب به شدت سلامت کبد ما را تحت تاثیر قرار می دهند؟

 

کبد شما یک عضو بسیار مهم برای سلامت دستگاه گوارش شماست.به همین دلیل مراقبت از آن اهمیت ویژه ای دارد.کبد مسئول حذف سموم از جریان خون در بدن است.مهم است که مراقب کبد باشید که مکان مهمی برای سلامت بدن است.همان طور که اشاره کردیم عادات غذایی نامناسب باعث از بین رفتن کبد می شود .اما این عدات غذایی شامل چه موادی است ؟

 

karacigeri bitiren beslenme aliskanliklari 10831218 - عادت های غذایی که باعث آسیب به کبد میشوند

عادات غذایی نامناسب برای سلامت کبد

 

مصرف نمک

karacigeri bitiren beslenme aliskanliklari 10831256 - عادت های غذایی که باعث آسیب به کبد میشوند

 

مصرف بیش از حد نمک باعث افزایش فشار خون می شود و خطر بیماری کبدی چرب را افزایش می دهد.به همین دلیل همواره مواد غذایی را که خریداری می کنید به برچسب آن ها دقت کنید تا از مقدار سدیم موجود در آن باخبر شوید.

 

غذاهای پر ادویه

karacigeri bitiren beslenme aliskanliklari 10831221 - عادت های غذایی که باعث آسیب به کبد میشوند

خوردن غذاهای پر ادویه ممکن است به سلامت کبد شما آسیب برساند.به همین دلیل سعی کنید تا از خوردن غذاهای پر ادویه اجتناب کنید تا کبد شما سالم باقی بماند.

 

سس مایونز،کره ،سوسیس

karacigeri bitiren beslenme aliskanliklari 10831220 - عادت های غذایی که باعث آسیب به کبد میشوند

برای حفظ یک کبد سالم، شما باید مصرف کره، گوشت چرب، سس مایونز، خامه و سوسیس را کاهش دهید.زیرا این عادات غذایی باعث از بین رفتن کبد شما می گردد.

 

مواد غذایی سرخ کرده

karacigeri bitiren beslenme aliskanliklari 10831223 - عادت های غذایی که باعث آسیب به کبد میشوند

روغن ها یا لیپیدها موادی هستند که برای تشکیل بافت ها و غشاهای سلولی در غذا استفاده می شود.اگر سبزیجات و گوشت  سرخ شده بیش از حد مصرف کنید، آنها به سلامت و کبد شما ضرر خواهند رساند از این رو سعی کنید تا از مواد غذایی سرخ شده کمتر استفاده کنید و تا می توانید از روغن های طبیعی مانند روغن زیتون استفاده کنید.

 

قند و شکر

karacigeri bitiren beslenme aliskanliklari 10831222 - عادت های غذایی که باعث آسیب به کبد میشوند

شیرینی ها، نوشیدنی های شیرین، آب نبات و سایر شیرینی های ساخته شده با قند وشکر عامل خطر برای بیماری های کبدی مانند فیبروز هستند.از این رو تا می توانید مصرف این مواد را به حداقل برسانید تا سالم بمانید.

 

منبع:varune.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − چهار =