نشانه هایی که ثابت می کنند در انتخاب شغل اشتباه کرده اید 

بیشتر افراد به دنبال شغل هایی هستند که در آن مهارت های جدید بیاموزند و پیشرفت کنند اما بسیاری به اشتباه شغل خود را انتخاب کنند.
شغل مناسب

نشانه هایی که ثابت می کنند در انتخاب شغل اشتباه کرده اید 

بحث مهم انتخاب شغل تنها به جنبه ی دریاف حقوق و مزایای مالی خلاصه نمی شود چرا که اگر این انتخاب اشتباه باشد به مرور دیگر ادامه کار برایتان سخت خواهد بود ؛ حدود سه چهارم کارکنان سریع به دنبال پیشنهادات کاری می روند اما این صحیح نیست ؛ اینجا میخوانید چطور متوجه می شوید که شغلتان بی صبرانه منتظر تغییر هست و راه هایی برای پیدا کردن شغل بهتر میابید.
انتخاب شغل

9 نشانه انتخاب شغل اشتباه

9 علامت انتخاب شغل اشتباه که می گوید باید شغل خود را تغییر دهید

بیش از حد به بهانه بیماری سر کار نمی روید :
همه نیاز به روزها و تعطیلاتی برای سلامت ذهنی دارند اما اگه به دلیل خسته بودن از شغل، به بهانه بیماری سر کار نمی روید، این یک پرچم قرمز است.«اگه حاضرید بجز سر کار هر جایی باشید، شاید نیاز به یک مسافرت، مرخصی یا تغییر شغل دارید.» این را ایوان پلت نویسنده ی «رمزگشایی یک مصاحبه موفق» می گوید. اما خوشحال نبودن سر کار نیز میتواند شما را بیمار کند، از مفید بودن و سلامت شما بکاهد و در مجموع شما را بیچاره کند.
شغل اشتباه

 نشانه های هشدار دهنده انتخاب شغل غلط

به سادگی بخش هایی از کارتان را نادیده می گیرید :
 مردم همیشه در تمام بخش های شغلشان عالی نیستند اما این به این به معنی نیست که میتوانید کارهایی که به طور غریزی در آن توانایی ندارید یا از آن ها لذت نمی برید را انجام ندهید. توانایی تکنیکی، دسته بندی، جزئیات – این ها چیزهایی هستند که مردم با آن ها درگیر هستند. همچنین تخفیف محوری یا چرخاندن حقیقت ممکن است در نظر برخی مردم درست نباشد. اگه مراقب نباشید، بخش خاموش یا مخفی شما ممکن است در بخش هایی که راحت نیستید خرابکاری کند. تقریبا هر شش ماه احساس خود در سر کار را بازنگری کنید ، تمام ما کارهایی داریم که از انجامشان لذت نمی بریم، اما در مواقعی خود شغل مناسب ما نیست.
چگونه شغلی را انتخاب کنیم که از لحاظ روانی مناسب ما باشد؟

چرا دچار سرگردانی های شغلی می شویم

مردم میگویند در کار دیگری فوق العاده خواهید شد :
این بازخورد میتواند یک تعریف باشد یا نشانه ای برای اینکه در شغل فعلیتان موفق نیستید. اکثر مواقع افرادی که به ما نزدیک ترند موهبت های مارا بهتر می بینند. یاد بگیرید به بازخوردهای افراد مثبت گوش دهید و از آن استقبال کنید ، بدن شما دارد اعتراض میکند و یک نشانه قطعی در شغل اشتباه اعتراض بدن شماست. وقتی مشاغل ما با کسی که ما هستیم و قدرت طبیعی مان هم ردیف نیست، بدن صحبت میکند و اکثر ما آن را ندید می گیریم. ممکن است افراد دیگری را نیز بشناسیم که چنین نشانه هایی دارند پس برای ما «طبیعی» به نظر میرسد یا آن را به حساب بالا رفتن سن می گذاریم.»
شما از نظر ذهنی خسته هستید :
یک نشانه ی دیگر داشتن شغل اشتباه این است که هر روز با خستگی ذهنی به خانه می روید و شاید حتی حس کنید موفقیتی نداشته اید. «طبیعی ست که برخی اوقات چنین احساسی داشته باشید اما وقتی اکثر روزها باشد، به این معنی است که نوع کار شما اشتباه است.» این را باتاگلیا می گوید. «کاری که شما میکنید باید باعث شود بیشتری احساس کنید «داخل محدوده» هستید. شما از کار خسته می شوید اما نه آن احساس توقف ناپذیر و بی روح که برخی اوقات اتفاق میفتد».
شغل مناسب

چگونه شغل خود را انتخاب کنیم

چه رفتاری در کارمان سبب می شود بدانیم شغلمان را اشتباه انتخاب کرده ایم

حوصله تان سر رفته است  :
یک نشانه ی این که نیاز به تغییر شغل دارید این است که مانند فلات مسطح هستید، رشد نمی کنید و فرصت رشد در صنعت یا شغل فعلیتان نمی بینید.
«اگر حوصله تان سر رفته و اشتیاقی ندارید، احتمالا وقت تغییر اوضاع است.» این را لوری شروین مدیر و بنیان گذاری شرکت «استراتژایز دت» در شهر نیویورک می گوید. شرکتی که با متخصصان برای ساخت استراتژی پیروز در شغلشان همکاری میکند. «رشد برای موفقیت دائمی شما ضروری ست. ابتکار لازم برای پیدا کردنش را داشته باشید.»
بیشتر روی سرگرمی یا ماجراجویی تان تمرکز دارید :
معمولا نبود یک شغل راضی کننده به این معنی است که جای دیگری به دنبال معنا می گردیم. با استناد به نیکل کازانوا، مدیر و استراتژیست حرفه ای در ساحل سن فرانسیسکو:«برای بیشتر افراد این به شکل چیدن مسافرت یا یافتن تعصبات و سرگرمی های جدید است. مانند رقص سالسا یا تولید وسایل خانه.» او می گوید :«علیرغم اینکه ماجراجویی های خلاقانه بدردبخور و جذاب هستند، اگر به عنوان جایگزین چیزی گمشده در زندگی ما استفاده شوند، محدودکننده خواهند بود.»

اشتباه های احتمالی در انتخاب شغل

تجارت، تجارت است و مسائل شخصی کاملا جداست ولی این برای شما صدق نمیکند :
با اینکه حرفه ای گری برای یک شغل موفق ضروری ست،  اگر خارج از شخصیت شغلیتان آزادی ممکن برای توصیف خودتان وجود ندارد، پس شما در شغل اشتباهی هستید.
شغل مناسب

شوخ طبعی و اشتیاق در کار را از دست داده اید :

کاری که ما دوست داریم مستقیما به شخصیت منحصربه فرد ما برمی گردد چیزی که تنها ما میتوانیم ارائه کنیم ،اگه شما نمیتوانید حتی در مقدار کوچک شخصیت خودتان را، شوخ طبعی و اشتیاقتان را، به کار خود اضافه کنید، این به این معنیست که شما کاملا از معادله خارج شده اید. برای بودن در شغلی که واقعا عاشقش هستید، باید جا برای برخی ویژگی های شخصی باشد حتی اگر اتفاق روزمره ای نباشد.

شغل مناسب

زمان مناسب برای تغییر شغل

بهترین کاری که میتوانید را انجام نمی دهید:
اگه اجازه میدهید دیگران فرصت هایی که شما میتوانید داشته باشید را تصاحب کنند، یا اگر قبل از یک ملاقات بزرگ یا پایان وقت نگران نیستید، این میتواند نشانه ی آن باشد که قلبتان دیگر با آن کار نیست.
.«وقتی موفق نمی شوید کمتر ناراحت می شوید.» این را سندی گولد، رئیس بخش فرهنگ و ارتباطات یاهو میگوید که در دفتر یاهو در نیویورک استقرار دارد. «اجرای بسیارخوب میتواند هر مقدار از چالش و سختی و حتی برگشت به عقب را جبران کند تا وقتی که پیشرفت رو به جلو انجام می شود، زمانی که فکر میکنید پیشرفت متوقف شده است، وجود شما مشتاق به تغییر است و با روندی رو به رشد نشانه های بزرگتری میفرستد و شما را مجبور به تغییر میکند.»
شغل مناسب

توصیه هایی برای تغییر شغل

چطور شغل مورد علاقه تان را انتخاب کنید

استخدام یک متخصص را مدنظر داشته باشید اگه فکر میکنید در شغل اشتباهی هستید. جوانب کارتان را که فکر میکنید از آن لذت می برید در یک جا داشته باشید.
«با یک مربی شغلی همکاری کنید تا کمک کند مهارت هایتان و نقاط قوت و علایقتان را برای پیدا کردن یک شغل بهتر بررسی کنید.» این را مونیک دموناکو متخصص هوش احساسی در پیتسبورگ می گوید که به مشتریان کمک میکند کارآمدتر ارتباط برقرار کنند ، یک راه عالی برای «سعی» در پیدا کردن شغل جدید داوطلب شدن در آن زمینه شغلی است.
علایقتان را کشف کنید :
قبل از انجام حرکتی که میتواند یک بن بست شغلی دیگر باشد، زمان بگذارید و بفهمید چه چیزی باعث قدرت شما می شود. نگاه عمیق تری به علایقتان و اینکه چطور مهارت و تجاربتان با آن در یک راستا قرار می گیرند، داشته باشید. همچنین میتوانید از دوستان، استاد یا مربی شغلی از فهم شان راجع به علایقتان و چیزی که در آن خوب هستید بپرسید. برای شروع فرایند، از خود بپرسید:اگر تمام مخارج سال آینده پرداخت شده بود و باید از زمانم استفاده می کردم، چکار میکردم؟
شغل مناسب

چگونگی انتخاب شغل مورد علاقه

مهارت های قابل انتقالتان را پیدا کنید :
این ها استعدادهایی هستند که میتوانید با خودتان به شغل جدید ببرید، مانند روابط ارتباطی، از گزارش با تلفن تا شبکه های اجتماعی، مهارت های سازمانی، مدیریت پروژه، فراست در فروش و … .«تقریبا همه یک مجموعه مهارت قابل انتقال دارند.» وایت می گوید:« بحث این است که این ها چه هستند و چطور میتوانند به شغل های مختلف بروند.»
شبکه های اجتماعی را به آغوش بکشید :
برای ساخت شبکه ی تجارتتان به پلت فرم های اجتماعی بروید. «از ارتباطتان برای ملاقات با متخصصان در مشاغلی که فکر میکنید برای شما بهتر است استفاده کنید، و به آن ها پیشنهاد یک قهوه دهید تا راجع به مشاغلشان صحبت کنند.» این را دی موناکو میگوید. «من مشتریان زیادی داشتم که با موفقیت با ارتباطات اجتماعی مشاغلشان را عوض کردند چون که متوجه شدند تجهیز خودشان به ابزار جدید آسان تر از چیزی بود که فکر میکردند.»
انتخاب شغل مناسب

نشانه هایی که می گوید شغلتان را درست انتخاب کرده اید

یک برنامه عملی ایجاد کنید :
یک نقشه برای حرکت رو به جلو بر اساس چیزی که به کار شما می آید ایجاد کنید «چه یک شغل باشد، چه پاداش، تجربه یا افرادی که اولویت شما هستند، بر روی آن تمرکز کنید زیرا این شما را خوشحال میکند.» گولد پیشنهاد میدهد:«این چیزی است که نیاز دارید». هر فکر قدیمی که امروزه متخصصان چیزی دیگری در مورد آن میگوید را از سر بیرون کنید.