5 نکته برای انتخاب بهترین عینک آفتابی

اگر می خواهید بدانید که چگونه می توانید بهترین عینک آفتابی که با چهره شما هماهنگی دارد را پیدا کنید و یا حداقل چند نمونه که بیشترین هماهنگی را با استایل و ظاهر شما دارد را پیدا کنید باید در نظر داشته باشید که انتظار شما چیست ، به چه چیزی نیاز دارید و می خواهید در نهایت چگونه به نظر برسید . با این کار ، و با پاسخ دادن به فاکتور های مهم با توجه به شخصیت تان ، تصویری واضح از عینک آفتابی که می خواهید داشته باشید را در ذهن تان خواهید داشت. هنگام خرید عینک آفتابی این 5نکته ی زیر را به خاطر داشته باشید و به این ترتیب خریدی مطمئن تر انجام بدهید.

5 نکته برای انتخاب بهترین عینک آفتابی

1. عینک آفتابی را برای چه هدفی می خواهید داشته باشید

در راس 5 نکته ای که باید هنگام انتخاب مناسب ترین عینک آفتابی به آن توجه داشته باشید کاربرد آن است. این مهمترین موردی است که باید با توجه به آن عینکتان را انتخاب کنید. این کلمه به این معنی است که  آیتم انتخابی شما باید با میزان فعال بودن  شما هماهنگ باشد.

اگر شما فردی بسیار فعال نیستید، لازم نیست که عینک خاص و کاربردی تهیه کنید و تنها کافی است که مدل آن  مطابق سلیقه و نظر شما باشد. همچنین می  توانید از عینک های های کپی خریداری کنید چرا که این عینک ها بدون اینکه به چشم های شما آسیب بزنند با قیمت بسیار کمتری به فروش می رسند. شما می توانید آن ها را هنگام دوچرخه سواری، دویدن، اسکیت و انجام ورزش های دیگر به چشم داشته باشید.

اگر شما فردی هستید که میخواهید از عینک آفتابی تان برای فعالیت‌های شدید استفاده کنید مطمئن شوید که قاب فریم و لنز های آن به گونه ای طراحی شده است که در شرایط مد نظر شما ماندگاری و مقاومت کافی را خواهد داشت این به این معنی است که عینک های کپی احتمالاً مناسب شما نخواهد بود و باید به فروشگاه های معتبر سری بزنی بعد از آنجا محصول موردنظرتان را خریداری کنید حداقل باید انتخاب شما پلاستیک بدون پلی کربنات یا لنز های شیشه ای باشند این عینک ها احتمال خود شدن آنها بسیار کمتر است.

فارغ از اینکه چه عینکی به انتخاب میکنید مطمئن شوید که صددرصد محافظ یوبی دارد نور ضعیفی که چشمان شما در لنز های تیره عینک های آفتابی تجربه می کنند باعث گشاد شدن مردمک چشم هایتان میشود و اگر عینک شما بدون محافظ uv باشد و نتواند اشعه های uva و uvb را فیلتر کنند آسیب بیشتری به چشم های شما وارد می شود.

5 نکته برای انتخاب بهترین عینک آفتابی

2. دقت کنید که هر چند وقت یکبار عینک آفتابی خریداری میکنید

آیا شما از طرفداران ترنت هستید و یا می خواهید یک عینک آفتابی با کیفیت و کلاسیک خریداری کنید تا سالها بتوانید از آن استفاده کنید اگر برای شما مهم نیست که عینک افتابی تیتان که از مد افتاده است را کنار بگذارید و دور بیندازید.

به دنبال جدیدترین ترند ها که توسط سلبریتی ها در تلویزیون ها و در فیلم ها دیده می شود و همچنین مصاحبه های افراد حرفه ای و طراحان دقت کنید و عینکی را که مدل بهروز و پیشروی دارد انتخاب کنید. اگر سلیقه شما بیشتر به سمت انتخاب های کلاسیک است و می خواهید راحت باشید 1 عینک با کیفیت و نفیس از برندهایی مانند ریون می توانید خریداری کنید و یا می توانید یک عینک قدیمی بخرید و تا سالها از آن لذت ببرید.

5 نکته برای انتخاب بهترین عینک آفتابی

3. رنگ آن را مد نظر داشته باشید

اگر می خواهید عینک آفتابی به رنگ دلخواه تان داشته باشید اصلاً مشکلی وجود ندارد شما می توانید فرم های پلاستیکی بزرگ را تقریباً در هر رنگی که مورد پسندتان است پیدا کنید همچنین انواع مختلفی از سایه های فلزی نیز در بازار موجود است بعلاوه می‌توانید لنز ها را به رنگ های مکمل فریم تان داشته باشید تا استایل کلی شما کاملاً ترندی به نظر برسد.

اگر شما شک دارید که کدام رنگ را میخواهید انتخاب کنید به آن در تون پوست تان توجه کنید اگر اندرتون پوست شما صورتی است عینک نقره ای  مسی و به رنگ قلب انتخاب کنید و یا رنگ برنز ملایم و تناژ های سرد پلاستیک مانند صورتی بنفش قرمز آبی آبی سبز مشکی و طوسی انتخاب کنید اگر آندرسون پوست شما زرد است به دنبال فلزهای طلایی یا مسی باشید تناژهای گرم پلاستیکی مانند زرد نارنجی قرمز نارنجی زرد سبز به و قهوه‌ای برای شما مناسب خواهد بود.

برای اینکه لنز های داشته باشید که رنگ آنها با حرف قدیمی کاملاً مطابقت پیدا می کند می توانید رنگ های طوسی یا کهربایی را انتخاب کنید این لنز ها تحت نور های مختلف به زیباترین شکل نشان داده میشود اگر شما عینک آفتابی می خواهید که صرفاً ظاهرتان را زیباتر کند و برای هنگام رانندگی یا پیاده روی های روزمره زیر اشعه خورشید از آن استفاده نمی کنید می توانید از میان مدل های زیبا و استایلیش لنزهای مختلف لینک خود را انتخاب کنید.

5 نکته برای انتخاب بهترین عینک آفتابی

4. شکل صورت تان را در نظر داشته باشید

برای اینکه در نهایت ظاهری زیباتر داشته باشید باید تعادلی بین اجزای چهره و عینک آفتابی شما به شکل مخالف برقرار شود به عنوان مثال اگر چهره شما بسیار زاویه دارد شما به عینک با فریم های گرد تر نیاز دارید اگر حالت صورت شما گرد است شما می‌توانید تعادل را با انتخاب فریم های زاویه دار مانند عینک های گربه ای یا قاب های مستطیلی متعادل تر کنید.

چهره های قلبی شکل گل با فریم های سایز متوسط بسیار زیبا به نظر می رسد و این فریم ها نسبت به فریم های و لنز های بزرگ بسیار بزرگ برای این صورت ها زیباتر می شود از طرف دیگر افرادی که پیشانی کوچکی دارند و خط فک آنها پهن است با فریم های اورسایز زیبا تر به نظر می رسند افرادی که چهره بیضی شکل دارند تقریباً هر نوع فریبا اندازه و شکیرا میتوانند استفاده کنند.

5 نکته برای انتخاب بهترین عینک آفتابی

5. بودجه در دسترستان را تعیین کنید  

پیش از اینکه تحقیقات تان را برای انتخاب یک عینک آفتابی فوق‌العاده به اتمام برسانید در نظر داشته باشید که چه مقدار می خواهید برای آن هزینه کنید اگر شما بسیار شیفته فریم های طراحی شده هستید و یا به دنبال یک عینک بسیار کاربردی و با کیفیت می گردید احتمالاً باید بودجه تان را به گونه ای تنظیم کنید که بتوانید یک عینک آفتابی گران قیمت تر را خریداری کنید .

اگر شما طرفدار عینک های طراحی شده هستید اما می‌خواهید که یک عینک اصل که توسط طراحان معروف طراحی شده است را خریداری کنید میتوانید از از مدلهای هاکوپیان ها داشته باشید و باز هم استایل مدنظرتان را به وجود بیاورید در نهایت اگر تنها اینکه آفتابی را به دلیل زیبایی ظاهری آن می خرید و یا بیش از یک عینک آفتابی دارید تقریباً هر جا که مدنظرتان است می توانید خرید تان را انجام بدهید از مغازه های عمده فروشی و گرفته تا نمایندگیهای مختلف همه این موارد بسته به بودجه شما و مقدار که می خواهید هزینه کنید دارد.

5 نکته برای انتخاب بهترین عینک آفتابی

5 نکته برای انتخاب بهترین عینک آفتابی خلاصه ای از نکات

زمانی که تصمیم گرفتید عینک آفتابی را برای چه کاری می خواهید می خواهید ظاهر زیبایی داشته باشد و یا دوام بالایی داشته باشد و یا هر دوی آنها مشخص می‌شود که چقدر باید برای آن پرداخت کنید پس از آن با توجه به اجزای چهره تان از شکل صورت تا رنگ پوست شما این فاکتورها را در نظر بگیرید تا انتخاب هایتان را محدود کنید و در نهایت عینک آفتابی اایده ال آن را پیدا کنید.

تنها به یاد داشته باشید که مدلهای ترندی و استایل های کلاسیک را با هم مقایسه می کنید و تفاوت این مدل ها را در ذهن دارید  این تفاوت را در همزمان با نظر و سلیقه خود و میزان و تعداد عینک هایی که می خواهید داشته باشید در نظر بگیرید و هرگز میزان محافظت آنها در برابر اشعه ماورای بنفش را فراموش نکنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x