هایلایت و کانتور حرفه ای

اگر خواهان گونه هایی برجسته، بینی باریک تر و یا پیشانی کوچکتر هستید ترفندهای کریستینا فارل را بکار ببرید.

زمانی تنها گریمورهای بازیگران، راز برجسته کردن گونه ها و درخشش پوست را می دانستند، اما هم اکنون ترفندهای هایلایت و کانتور کردن جزء دانش مشترک بین دوستداران آرایش است.

گام اول: فونداسیون

فارل می گوید: ابتدا فونداسیون متناسب با رنگ پوستتان را مانند همیشه روی پوستتان بزنید. این کار یک پوشش اولیه به پوست داده و پایه ی آرایش صورت را تشکیل می دهد. همچنین باعث خواهد شد که حتی وقتی از برنزه کننده ها و هایلایت کننده ها استفاده می کنید، پوستتان احساس راحتی و سبکی کند.

گام دوم: فونداسیون روشن تر

به منظور ایجاد تضاد قابل توجه با فونداسیون پایه، فونداسیونی که یک یا دو درجه روشن تر از پوستتان است را انتخاب کنید.

فارل می گوید از یک اسفنج برای مالیدن فونداسیون روشنتر به وسط پیشانی خود استفاده کنید. از آنجا یک خط باریک تا وسط بینی بکشید و سپس این خط را تا برآمدگی بالای لب ها ادامه دهید.

گام سوم: کانتورینگ

فرایند کانتورینگ را با پودر برنزه شروع کنید. اگر پوستتان روشن است از پودری استفاده کنید که دو درجه تیره تر از رنگ طبیعی پوستتان باشد.

قلم موی آرایشتان را در رنگ تیره تر فرو ببرید. کناره های خارجی چانه را پر کنید. خط باریک بین قسمت های هایلایت شده ی بینی، پشت پلکها و لبه های کناری پیشانی را کار کنید. برای گونه ها از قسمت استخوان گونه که تقریبا وسط چشم هاست شروع کرده و به سمت گوش ها ادامه دهید.

گام چهارم: هایلایت

یک پودر هایلایت کننده، این امکان را به شما می دهد تا ویژگی های دلخواه صورتتان را برجسته تر کنید. فارل توصیه می کند تنها قسمت زیر استخوان گونه را هایلایت کنید، اما شما می توانید پیشانی، بینی و نقاط دیگری را هم هایلایت نمایید.

فارل می گوید نگرش کلی این است که تنها نقاط داخلی صورتتان را هایلایت کنید، مانند زیر چشم ها، وسط بینی و پیشانی، وسط چانه و زیر کمان ابرو. این نقاط خاص، از بقیه ی نقاط تیره تر اند و باعث می شوند صورتتان گرفته و پف دار به نظر برسد. با هایلایت کردن این نقاط صورتتان روشن تر و پرتر دیده می شود.

گام پنجم: نتیجه ی کار را بررسی کنید

آیا نقطه ای هست که از قلم انداخته باشید؟ آیا احتیاج است آرایشتان را بیشتر محو کنید؟ حالا در آینه صورت تازه آرایش شده ی خود را بررسی کنید. مطمئنم حالا تفاوت بین یک صورت زیبا و یک آرایش بدون ملاحظه را به خوبی درک خواهید کرد!

بکار بردن ترکیبی تکنیک های هایلایت و کانتورینگ، ضمن پوشاندن معایب صورت، ویژگی های دلخواه آن را برجسته تر می کند. فارل می گوید: بعنوان مثال شما می توانید با از بین بردن تیرگی زیر چشم، توجه دیگران را به سمت چشمان خود معطوف کنید. اگر فکر می کنید بینی شما بیش از اندازه باریک است، هایلایت کردن وسط و دو طرف بینی به پهن تر دیده شدن آن کمک می کند و کانتور کردن لایه های خارجی به میزان کم به آن بعد بیشتری می دهد.