جمعه , 2 مهر 1400
قالب وردپرس درنا توس
خانه / خانه و خانه داری / مهارت های زندگی / آموزش تصویری ساخت قاب گوشی در خانه

آموزش تصویری ساخت قاب گوشی در خانه

برای گوشی موبایل انواع و اقسام قاب‌های گوناگون در جنس و مدل‌هایی خاص تولید می‌شود. اگر گوشی شما قدیمی شد یا قاب دلخواهتان را در فروشگاه‌ها پیدا نکردید، ساخت قاب گوشی را یاد بگیرید و قاب گوشی زیبایی برای خود درست کنید.
145445 790 - آموزش تصویری ساخت قاب گوشی در خانه
تلفن‌های همراه در ابعاد و انواع مختلفی تولید شده‌اند و هر شخصی موبایلی با شکلی خاص دارد. اگر برای پیدا کردن قاب مناسب با گوشی خود مشکل دارید یا قاب‌های آماده را دوست ندارید، خودتان دست به کار شده و با روشی ساده که در این مطلب آموزش داده شده است به ساخت قاب گوشی منحصر بفرد برای خود بپردازید.

برای گوشی موبایل انواع و اقسام قاب‌های گوناگون در جنس و مدل‌هایی خاص تولید می‌شود. اگر گوشی شما قدیمی شد یا قاب دلخواهتان را در فروشگاه‌ها پیدا نکردید، ساخت قاب گوشی را یاد بگیرید و قاب گوشی زیبایی برای خود درست کنید.

 

ساخت قاب گوشی با چسب حرارتی

وسایل مورد نیاز:

  • چسب حرارتی
  • کاغذ روغنی
  • چسب نواری
  • خودکار یا مداد
  • طلق پلاستیکی
  • رنگ گواش، اکلیل یا لاک ناخن

روش ساخت قاب گوشی با چسب حرارتی

۱- ابتدا گوشی خود را روی طلق پلاستیکی قرار دهید و با خودکار ابعاد گوشی را اندازه بزنید. سپس مستطیل روی طلق را برش دهید و با چسب نواری آن را روی در موبایل بچسبانید. قسمت‌های پشت موبایل، قسمت دوربین و بلندگو گوشی ممکن است به حرارت حساس باشد با این کار یک عایق حرارتی درست می‌کنید، همچنین مانع آسیب دیدن باتری و قطعات داخل گوشی بر اثر حرارت می‌شوید.

 

145527 212 - آموزش تصویری ساخت قاب گوشی در خانه

۲- حالا گوشی را روی کاغذ روغنی گذاشته و کاملا با کاغذ آن را جلد کنید. مانند وقتی که می‌خواهید هدیه‌ای را با کاغذ کادو مخفی کنید. همه قسمت‌ها را بررسی کنید که خوب پوشیده شده باشد و راه نفوذی به گوشی نباشد.

 

145528 867 - آموزش تصویری ساخت قاب گوشی در خانه

۳- اگر طرح خاصی برای درست کردن قاب گوشی مد نظرتان هست آن را با مداد روی کاغذ روغنی بکشید. هر طرحی می‌تواند زیبا باشد هم طرح گل و هم اشکال هندسی زیبایی خاصی به قاب موبایل شما می‌دهد. قسمت دوربین، سوکت‌ها، بلندگو، دکمه‌های خاموش و کم و زیاد کردن صدا را با یک خودکار یا مداد علامت گذاری کنید.

 

145529 767 - آموزش تصویری ساخت قاب گوشی در خانه

۴- دور قسمت دوربین، بلندگو، سوکت‌ها و دکمه‌ها را خط کشی کنید.

 

145530 269 - آموزش تصویری ساخت قاب گوشی در خانه

 

۵- چسب حرارتی را آماده کنید و ابتدا لبه‌های موبایل را با چسب حرارتی خط‌های ضخیم و پیوسته بکشید. موقع خط کشیدن با چسب حرارتی به محل دکمه‌ها و سوکت‌ها دقت کنید و جا‌هایی که خط قرمز است، از روی خط قرمز خط کشی با چسب حرارتی را انجام دهید.

 

145531 323 - آموزش تصویری ساخت قاب گوشی در خانه

۶- بعد از کشیدن خط‌های کناری، ابتدا جای دوربین و بلندگو که با خط قرمز مشخص شده‌اند، چسب حرارتی بریزید سپس قسمت پشت موبایل را براساس طرح دلخواه که با مداد کشیده بودید، با چسب حرارتی پر کنید.

ما در اینجا طرح زیگزاگی را انتخاب کرده‌ایم. موقع کشیدن خط‌ها با چسب حرارتی، دقت کنید که از دو طرف چسب حرارتی به خط‌های لبه متصل شود و یک قاب محکم برای شما درست کند.

 

145532 911 - آموزش تصویری ساخت قاب گوشی در خانه

۷- بعد از اتمام چسب کاری پشت گوشی، لبه‌های جلو گوشی را نیز با چسب حرارتی خط کشی نمایید. دقت کنید که چسب را فقط تا جایی که صفحه نمایش موبایل شروع می‌شود بکشید.

توجه: به جای کشیدن خط کامل، می‌توانید دایره‌های کوچک کنار لبه بگذارید تا هم زیباتر شود و هم کار نگه داشتن قاب روی گوشی را انجام دهد.

145533 261 - آموزش تصویری ساخت قاب گوشی در خانه

۸- هنگامی که چسب حرارتی کاملا سرد و سفت شد، قاب گوشی را از آن جدا کنید و کاغذ روغنی را از روی گوشی موبایل بکنید، اگر روی قاب گوشی در قسمت سوکت‌ها یا دوربین خط‌های باریک چسب ایجاد شده است با استفاده از یک تیز بر این خط‌ها را از بین ببرید.

 

145534 344 - آموزش تصویری ساخت قاب گوشی در خانه

۹- به شکل دلخواه قاب گوشی را رنگ کنید. از رنگ گواش یا رنگ لاک ناخن استفاده کنید. صبر کنید تا کامل خشک شود و سپس قاب گوشی را روی موبایل بگذارید.

توجه: اگر دوست دارید قاب گوشی رنگی داشته باشید، می‌توانید از چسب‌های حرارتی اکلیلی هم استفاده نمایید.

 

145534 344 - آموزش تصویری ساخت قاب گوشی در خانه

 

در ادامه تصاویر قاب گوشی‌های ساخته شده با این روش برای شما آورده شده است که می‌توانید از آن‌ها ایده بگیرید و با خلاقیت و ذوق خود یک قاب گوشی جذاب برای خودتان تهیه کنید:

145535 612 - آموزش تصویری ساخت قاب گوشی در خانه

 

145442 757 - آموزش تصویری ساخت قاب گوشی در خانه

 

145441 750 - آموزش تصویری ساخت قاب گوشی در خانه

 

145445 790 - آموزش تصویری ساخت قاب گوشی در خانه

 

145444 330 - آموزش تصویری ساخت قاب گوشی در خانه

 

145443 592 - آموزش تصویری ساخت قاب گوشی در خانه

 

145446 678 - آموزش تصویری ساخت قاب گوشی در خانه

منبع:ستاره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × چهار =