چهارشنبه , 9 آذر 1401
قالب وردپرس درنا توس
خانه / گیاهان و حیوانات / پرورش و نگهداری گیاهان / گلهایی که در زمستان میتوان کاشت

گلهایی که در زمستان میتوان کاشت

گل پامچال، بنفشه، نرگس، سینره، سیکلامن، کلم زینتی، گل مروارید یا مینای چمنی از مهمترین گلهای فصلی زمستانی هستند. این گلها به سرما مقاومند و در صورت آبیاری منظم و دریافت کود کافی، زیبایی خاصی به باغچه و گلدان‌تان در زمستان میبخشند.
111768 982 - گلهایی که در زمستان میتوان کاشت
گلهای فراوانی وجود دارند که به سرمای فصل زمستان مقاوم هستند و حتی در این فصل نیز با گلهای رنگارنگ خود ، انرژی و طراوات را به دوستداران گل و گیاه و هر بیننده‌ای هدیه میکنند. این گلهای زیبا هم قابل کشت در طبعت و فضای باز بوده و هم میتوان آنها را در گلدان و محیط آپارتمان کشت و نگهداری نمود. در ادامه به معرفی تعدای از گلهای فصلی زمستانی پرداخته ایم. با ما همراه شوید.
معرفی گلهای فصلی زمستانی
هرچند بیشتر انواع گیاهان در طول فصول سرد سال به خواب و استراحت میروند و برای بسیاری از طرفداران گل و گیاه، به دلیل طبیعت بی برگ و بیروح، فصل دلگیری است؛ لیکن گلهای زیبای متعددی وجود دارند که نه تنها به سرما و شرایط آب و هوایی فصل زمستان مقاوم هستند، حتی گل‌های رنگانگی می‌دهند تعدادی از گلهای فصلی زمستان عبارتند از:.

گل کلم زینتی

کلم زینتی یکی از مهمترین گلهای فصلی زمستان به ویژه در فضای سبز و باغچه ها است و به دلیل داشتن برگهاي رنگی و زیبایی که دارد به عنوان یکی از اصلی ترین گیاهان باغچه‌اي در فصول سرد سال در پارکها و فضای سبز کاشته میشود.
بذر این گیاه در تیرماه در گلخانه کاشته می شود و پس از انتقال نشاء ها به گلدان در طی فصل تابستان، از حدود اوائل پاییز گلدان هاي حاوي این گیاه جهت فروش عرضه می شوند.
بوته هاي گل کلم زینتی پس از انتقال به باغچه تا حدود 6-5 ماه دوام دارند و با گذشت زمان با افزوده شدن تعداد برگ ها بر پهنا و گسترش آنها افزوده می شود و منظره ای زیبا به فضای سبز شما در روزهای سرد زمستانی میدهند.
در اوائل بهار، با کف بر کردن اندام هاي هوایی خشکیده و نگهداري ریشه کلم در زمین با توجه به این که این گیاه در واقع دو ساله است، مجدداً در فصل پاییز شاهد ظهور برگ هاي جدید این گل از ریشه سال قبل خواهید بود.
این گل زمستانی، به نور کامل خورشید، خاك حاصلخیز و آبیاری منظم نیاز دارد.

 111771 896 - گلهایی که در زمستان میتوان کاشت


گل بنفشه

این گیاه یک گل فصلی یک ساله محسوب میشود و بذر آن در اواخر تابستان و پاییز کاشته میشود و در اوایل زمستان تا اردیبهشت به گل مینشیند. نکته مهم در مورد نگهداری بنفشه این است که این گل در زمستان باید به سمت پنجره‌ جنوبی باشد، اما در سایر فصول سال می‌توانید آن را در قسمت شرقی یا غربی منزلتان قرار دهید.
خاکی که دارای خاکبرگ و غنی از کود حیوانی باشد، رشد مطلوبی را برای گل بنفشه ایجاد می کند و به آبیاری کافی و منظم نیاز دارد.
جالب است بدانید گل بنفشه علاوه بر زیبایی فوق العاده و تنوع رنگی جذابی که دارد، از خواص دارویی بیشماری نیز برخوردار است و از این رو طرفداران زیادی در جهان پیدا کرده است.

111768 982 - گلهایی که در زمستان میتوان کاشت


گل مروارید یا مینا چمنی

این گل دایمی بوده و بذر آن را در اواخر تابستان و پاییز میکارند و در اواخر زمستان تا اردیبهشت به گل مینشیند. گل مروارید، گیاهی است با رشد کم که ارتفاعی بین 30 تا 50 سانتی متر دارد و به آلودگی هوا مقاوم است. از این رو کاشت آن به عنوان یک گل زمستانی در کلان شهرها توصیه میشود. گل هاي اين گياه پس از خشك شدن، عطر بسياري داشته و در صنعت غذا و حتي تهيه انواع دسر كاربرد فراوان دارد.

111769 483 - گلهایی که در زمستان میتوان کاشت


گل پامچال

گل پامچال یکی دیگر از گلهای فصلی زمستان است که در پاییز به تدریج از خاک بیرون آمده و در اواخر زمستان به گل مینشیند. پامچال یک گیاه نشایی است و امکان کاشت آن در باغچه و در گلدان وجود دارد. گل پامچال به نور فراوان نیاز داشته، آبیاری منظم و دادن کود مایع بطور مرتب برای گلدهی بیشتر گیاه در فصل زمستان توصیه میشود.

111775 382 - گلهایی که در زمستان میتوان کاشت

 

 


گل سیکلامن

گل سیکلامن از گلهای فصلی زمستان است و در این ایام در گل فروشی‌ها فراوان یافت میشود. سیکلامن به طور طبیعی در زمستان غنچه می‌کند و با کمی مراقبت، عمری طولانی خواهد کرد . توصیه میشود خاک گل همیشه مرطوب بوده و نور غیرمستقیم به آن بتابد.

111766 830 - گلهایی که در زمستان میتوان کاشت

 

 


گل سینره

گل سینره از جمله گلهای ممتاز فصل سرما محسوب میشود که از اواخر زمستان تا اوایل بهار گل میدهد. این گل زیبا برای پرورش در گلدان و بصورت گل آپارتمانی مورد استفاده قرار می گیرد . نیاز آبی این گیاه بالا است و رطوبت نسبی بالا و هوای خنک برای شاداب نگه داشتن گیاه لازم است.

111767 104 - گلهایی که در زمستان میتوان کاشت


گل نرگس

گل نرگـس از جملـه گیاهان پیـازی بسـیار محبـوب اسـت و انواعـی از آن کــه گلهــای ریزتــری دارنــد، بســیار معطرنــد. در مناطــق معتدلــه پیــاز نرگــس را در ماههــای مهـر و آبـان در فضـای بیـرون کاشـته میشود و در طول فصل سرد سال گیاه به گلدهی میرود. گیـاه نرگــس بــه ســرما مقــاوم اســت و خاکــی کــه در آن کشــت مــی شــود بایـد مرطـوب باشـد.
111770 672 - گلهایی که در زمستان میتوان کاشت
امیدواریم از گلکاری در فصل زمستان لذت ببرید، ضمنا حالا زمان مناسبی است تا نشاء و بذر گلهایی که در برابر سرما مقاومند و باید در بهار به گل بروند، تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + پنج =