کاهش دما و باران؛ لباس گرم و بارانی به همراه داشته باشید

آب و هوا > گزارش– همشهری آنلاین:
پیش بینی‌های سازمان هواشناسی درباره کاهش دمای بسیاری از مناطق کشور و بارش باران و تگرگ، نشان می‌دهد که مسافران نوروزی که در نیمه دوم تعطیلات قصد سفر به مناطق مختلف را دارند، باید لباس گرم و بارانی به همراه داشته باشند.

به گزارش روز یکشنبه واحد خبر ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، سازمان هواشناسی برای سواحل خزر از بعد از ظهر شنبه تا ظهر یکشنبه وزش بادهای گرم و افزایش دمای هوای بین 5 تا 10 درجه را پیش بینی کرده است. اما از روز یکشنبه تا سه شنبه بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد و احتمالا تگرگ برای مناطق پیش بینی شده است.

همچنین در پیش بینی‌های سازمان هواشناسی برای برخی نقاط مستعد در شمال غرب، شمال، غرب و دامنه‌های زاگرس طی روزهای یکشنبه تا سه شنبه بارش برف پیش بینی شده است.

بنابراین در این مناطق احتمال آب گرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن رودخانه‌ها و مسیل‌ها همچنین اختلال در تردد جاده‌ای پیش بینی می‌شود.

بنابراین گردشگران باید علاوه بر رعایت نکات ایمنی و عدم استقرار در حاشیه رودخانه‌ها، سرعت مجاز را در جاده‌ها بیش از گذشته رعایت کنند.

سازمان هواشناسی کاهش 15 تا 20 درجه ای دما را برای روز دوشنبه و صبح سه شنبه در نیمه شمالی کشور پیش بینی کرده است. همچنین پیش بینی شده که در سایر نقاط کشور نیز دما بین 5 تا 10 درجه کاهش یابد.

هموطنانی که به دریای شمال یا جنوب کشور سفر کرده‌اند، باید بدانند که در روز یکشنبه دریای خزر و در روز دوشنبه خلیج فارس به دلیل وزش باد مواج خواهند بود. بنابراین اگر قصد سفر دریایی یا قایق سواری را در این روزها داشتید، باید اندکی برنامه‌های خود را تعدیل کنید.