کالری سوزی بدون ورزش

کالری سوزی بدون ورزش | چگونه بدون ورزش کالری بسوزانیم و لاغر شویم؟

کارهای خیلی ساده هم می توانند باعث سوزاندن کالری شوند (کالری سوزی بدون ورزش) مثلا بوسیدن و یا جویدن آدامس و حتی کارهایی مانند نوشتن یک نامه هم می توانند کالری بسوزانند.

روش های عجیب کالری سوزی بدون ورزش

هنگامی که حرف از سوزاندن کالری می شود همه به فکر ورزش و دویدن می افتند اما همیشه اینطور نیست زیرا شما حتی با بوسیدن عزیزانتان می توانید کالری بسوزانید. تعجب نکنید زیرا بوسدن فقط یکی از روش های عجیب سوزاندن کالری است و فعالیت های دیگر هم باعث کالری سوزی می شوند.

با بوسیدن کالری را بسوزانید

البته انگیزه ما از بوسیدن دیگران سوزاندن کالری نیست ولی باید بدانید که بوسیدن لب در هد دقیقه می تواند دو تا شش کالری بسوزاند.

آدامس بجوید تا کالری بسوزانید

با جویدن یک ادامس بدون شکر شما حدود 11 کالری در ساعت می سوزانید. با جویدن می توانید از ضررات غذایی کوچ غیرضروری جلوگیری کنید که این هم یک امتیاز است.

چگونه بدون اینکه ورزش کنیم کالری بسوزانیم و لاغر شویم؟

در حمام آواز بخوانید

آواز خواندن برای روح و روان افراد عالی است و باعث آزاد شدن اندروفین در بدن می شود و سطح کورتیزول را کاهش می دهد که باعث کاهش استرس می شود. آواز خواندن تنفس و ماهیچه های شکمی را درگیر خود می کنید که به همین دلیل باعص سوزاندن 136 کالری در ساعت می شود.

برای کالری سوزی کرفس بخورید

شاید زیاد شنیده باشید که می گویند کرفس کالری بسیار کمی دارد و کالری برای مصرف و هضم آن از خود کالری کرفس بییشتر است. غذاهای با کالری منفی بسیار مورد پسند هستند. تاثیر حراراتی این غذاها واقعی است. اگر شما یک شاخه کرفس با اندازه متوسط را که شش کالری دارد بخورید، بدن شما یک کالری برای هضم آن می سوزاند.

چگونه بدون اینکه ورزش کنیم کالری بسوزانیم و لاغر شویم؟

فرستادن عکس غذا و هنرمندی هایتان در اینستاگرام

طبق مطالعات مشخص شده است که مستندسازی بصری از غذاها یا عکس گرفتن می تواند باعث شود که شما کمتر غذا بخورید. افراد شکمو خوشحال باشند. این یک راه است برای مراقبت کردن از خوردن.

به خود پیچیدن و بیقراری

بیقراری و به خود پیچیدن می تواند در حالت نشسته در حدود 350 کالری بسوزاند. موقعیت خود را در صندلی جا به جا کنید و پاهایتان را تکان دهید و تا جای ممکن به این طرف و آن طرف حرکت کنید. شاید این کارها باعث شود که اطرافیان شما کمی ناراحت شوند ولی با این تاکتیک می توانید از طریق بالا بردن متابولیسم بدن کالری زیادی بسوزانید.

به صورت سنتی نامه بفرستید

زدن دکمه ارسال در صندوق ایمیل زیاد نمی تواند باعث سوختن کالری شود ولی فرستادن نامه به روش قدیمی می تواند سلامتی را بهبود دهد. نوشتن یک یادداشت با دست، لیس زدن تمبر، رفتن به دفتر پست و ایستادن در صف کارهای کوچکی هستند که می توانند حسابی کالری بسوزانند.

چگونه بدون اینکه ورزش کنیم کالری بسوزانیم و لاغر شویم؟

آب سرد کالری می سوزاند

نوشیدن اب در هر صورت برای سلامتی مفید است. آب سرد می تواند متابولیسم بدن را افزایش دهد، زیرا دمای بدن باید مایع را در معده گرم کند و سپس جذب نماید. نوشیدن آب سرد می تواند باعث از دست دادن 70 کالری شود و هم باعث می شود بدن شما کم اب نشود و بهتر عمل کند و شما بتوانید یک تمرین جدی در باشگاه داشته باشید.

چگونه بدون اینکه ورزش کنیم کالری بسوزانیم و لاغر شویم؟

غذای تند کالری می سوزاند

یک انگیزه در ورای مزه ها وجود دارد تا غذای تایلندی سفارش دهید و یا گرد فلفل قرمز به خوراک مرغ برای شب اضافه کنید ، محققان در دانشگاه پوردو یافتند که افرادی که نصف قاشق چای خوری ادویه تند به سوپشان اضافه می کنند، 60 کالری کمتر از افرادی که به سوپشان چیزی اضافه نمی کنند کالری می سوزانند. افراد لاغر چه این افزایش متابولیسم را بدانند یا خیر، به خوردن گرد فلفل قرمزمعروف هستند.

 

باغبانی با داشتن بدن مناسب

باغبانی می تواند باعث سوختن 250 کالری در ساعت بشود و حال وقت آن رسیده که خودمان کارهای مربوط به رشد گل و گیاه را انجام دهیم.

مدیتیشن

مدیتیشن به جز فوایدی که برای ذهن دارد می تواند باعث کاهش میل شما به غذاهای با کالری بالا شود.

چگونه بدون اینکه ورزش کنیم کالری بسوزانیم و لاغر شویم؟

پخت غذا و آشپزی هم کالری می سوزاند

هنگامی که شما می خواهید یک غذا درست کنید باید تکه های مواد اولیه را خرد کنید، ریز کنید، مخلوط کنید و … که هر ترکیبی می تواند به مدت 40 دقیقه طول بکشد و قبل از اینکه غذا را برای مهمانان سرو کنید در حدود 128 کالری بسوزانید.

چگونه بدون اینکه ورزش کنیم کالری بسوزانیم و لاغر شویم؟

خوابیدن در اتاق سرد برای سوزاندن کالری

سرد نگه داشتن اتاق خواب می تواند در سوراندن کالری بدن کمک کند و هنگامی که دما کاهش پیدا می کند، بدن کالری بیشتری می سوزاند تا گرم شود.

خرید کردن

می توانیم با قدم زدن و رفتن به فروشگاه تناسب اندام بدن خود را حفظ کنیم، توقف در بازار و رفتن به بازار تره بار در آخر هفته می تواند کالری زیادی بسوزاند. پیاده روی حتی با سرعت کم هم سه برابر کالری بیشتری را هنگام ایستادن و نشستن موی سوزاند.

فیلم ترسناک ببینید

شاید باورتان نشود ولی تماشای یک فیلم ترسناک می تواند تا 113 کالری بسوزاند، زیرا باعث تحریک آندرنالین می شود. یک فیلم وحشتناک و پر سر و صدا را انتخاب کنید تا پمپاژ خون شما بیشتر شود. تماشای فیلم ترسناک می تواند باعث کاهش اشتها شود و سرعت