چهارشنبه , 26 مرداد 1401
قالب وردپرس درنا توس
خانه / پزشکی و سلامت / پیشگیری و سلامت / بالا بردن هوش با تمرینات ساده نئوروبیک Neurobic

بالا بردن هوش با تمرینات ساده نئوروبیک Neurobic

com.iziuse.Neurobic 512x512 - بالا بردن هوش با تمرینات ساده نئوروبیک Neurobic

نئوروبیک Neurobic  به مجموعه تمرین های تقویت ذهن اطلاق می شود که شامل استفاده از حواس پنچگانه می شود: بینایی، شنوایی، لامسه، بویایی و چشایی. تمرین های منظم باعث رشد اتصالات عصبی در قسمت های مختلف مغز می شود، سلول های عصبی را تقویت می کند و تولید مواد مغذی مغز راکه باعث بهبود حافظه می شوند تقویت می کند.

ما در این مطلب تصمیم داریم این تمرین های مفید را با شما به اشتراک بگذاریم. هر روز صبح با انجام این تمرین ها می توانید حالات عاطفی و جسمی خود را در مدت زمان بسیار کوتاهی بهبود ببخشید.

 

 

دندان ها را با دست دیگر مسواک بزنید

تحقیقات علمی نشان داده است که استفاده از نیمکره غیرغالب مغز (که این تمرین هم شامل آن می شود) باعث توسعه سریع سطح غشایی مغز می شود.

نحوه انجام آن: دندان ها را با دست غیرغالب مسواک بزنید. فراموش نکنید که از دست غالب برای در دست گرفتن خمیردندان استفاده کنید.

72233 771 - بالا بردن هوش با تمرینات ساده نئوروبیک Neurobic

 

با چشم های بسته دوش بگیرید

حس لامسه قسمت های مختلفی از مغز را فعال می کند. با دست می توان بافت قسمت هایی از بدن که غیرقابل دیدن هستند را حس کرد. این به دلیل انتهای عصب دست هاست که هنگام لمس پوست به مغز سیگنال می فرستد.

نحوه انجام آن: با چشم های بسته دوش حمام را باز کنید و با تکیه بر حس لامسه و حافظه تان جریان آب را تشخیص دهید. سپس خودتان را با چشم های بسته در حمام بشوئید.

72224 174 - بالا بردن هوش با تمرینات ساده نئوروبیک Neurobic

 

به روتین روزانه تنوع بدهید

مطالعاتی که بر روی مغز انجام شده ثابت کرده است که تغییر وظایف روزانه مقدار ضخامت کورتکس را بالا می برد و فعالیت مغز را بهبود می بخشد.

نحوه انجام آن: بعد از صبحانه آماده شوید. به مکان متفاوتی برای پیاده روی بروید، کانال تلویزیونی مورد علاقه تان را تغییر دهید.

72225 304 - بالا بردن هوش با تمرینات ساده نئوروبیک Neurobic

 

برخی وسایل خانه را وارونه کنید

وقتی همه چیز درست سرجای خودشان قرار گرفته باشند با نگاه کردن به آن ها نیمکره چپ مغزمان آن ها را نادیده می گیرد و توجه ما را به چیزهای دیگر جلب می کند. اگر همین وسایل را وارونه قرار دهیم باعث می شویم که نیمکره راست مغز هم کار کند و بیشتر به شک و رنگ چیزهایی که می بینیم توجه کنیم.

نحوه انجام آن: عکس خانوادگی، ساعت دیواری یا تقویم را وارونه قرار دهید.

72230 426 - بالا بردن هوش با تمرینات ساده نئوروبیک Neurobic

 

جای صندلی تان را تغییر دهید

در هر خانواده هر شخصی جای خاصی در میز نهارخوری دارد. اما مغز شما برای توسعه نیاز دارد که با تجربیات جدید سورپرایز شود.

نحوه انجام آن: جای همیشگی خودتان را در میز تغییر دهید تا ویو جدیدی به اتاق و افراد داشته باشید. آنگاه خواهید دید که حتی دسترسی شما به نمک و فلفل هم تغییر می کند.

72231 622 - بالا بردن هوش با تمرینات ساده نئوروبیک Neurobic

 

استنشاق بوهایی که دوست دارید

بوییدن و استنشاق بوهای مختلف در صبحگاهان باعث تحرک سلول های مغزی می شود. بوی قهوه، چای، وانیل، فلفل ، دارچین و…مغز را پویاتر می کنند. می توانید کنار تخت خوابتان عطر و یا ماده خوشبوی طبیعی بگذارید و هر صبح قبل از انجام کارهایتان آن را بو کنید.

ممکن است حتی به خاطر هم نیاورید که چگونه به بوی قهوه در اول صبح عادت کرده اید. پیوند بوهای غیرمعمول مثل وانیل، دارچین و نعناع با هر فعالیتی به مغز کمک می کند که مسیرهای عصبی جدیدی بسازد.

نحوه انجام آن: عطر مورد علاقه خودتان را در کنار تخت قرار دهید و به مدت یک هفته هنگام بیدار شدن، پس از حمام و هنگام پوشیدن لباس آن را استنشاق کنید.

72232 518 - بالا بردن هوش با تمرینات ساده نئوروبیک Neurobic

 

پنجره ماشین را باز بگذارید

هیپوکامپ یا اسبک مغز مسئول خاطره و حافظه است. حافظه شما اگر مشمول بوها، صداها و مناظر شوند واضح تر عمل خواهد کرد.

نحوه اجرای آن: سعی کنید بوها، صداها و مسیرهای جدید را تشخیص دهید. باز کردن پنجره در این مورد کمک شایانی به شما خواهد کرد.

72229 459 - بالا بردن هوش با تمرینات ساده نئوروبیک Neurobic

 

مواد موجود در سوپرمارکت ها را بررسی کنید

در بیشتر سوپرمارکت ها کاربردی ترین محصولات در جلوی دید قرار دارند. به همین دلیل است که هنگام خرید محصولات زیادی به چشم شما نمی خورد.

نحوه انجام آن: در هر راهرو متوقف شوید و از بالا تا پایین قفسه ها نگاهی بیندازید. اگر متوجه چیزی شدید که قبلا ندیده بودید آن را بردارید از روی لیبل موادش را بخوانید و کمی درباره آن فکر کنید. شاید اصلا نیازی به آن نداشته باشید اما با این کار روتین روزانه را تغییر داده اید و تجربه جدیدی را کسب کرده اید.

72228 478 - بالا بردن هوش با تمرینات ساده نئوروبیک Neurobic

 

ارتباط بیشتری در طول روز برقرار کنید

در مطالعات علمی ثابت شده است که فقدان ارتباطات بر توانایی های شناختی تاثیرات عمیقی می گذارد.

نحوه انجام آن: اگر تشنه هستید به جای دستگاه های فروش اتوماتیک از فروشگاه خرید کنید و یا به جای استفاده از کارت نقدی خرید کنید.

72227 718 - بالا بردن هوش با تمرینات ساده نئوروبیک Neurobic

 

متفاوت مطالعه کنید

هنگام مطالعه و گوش دادن به دیگران قسمت های مختلفی ازمغز را فعال می کنیم. بلند خواندن و بی صدا خواندن کتاب باعث می شود مغز به طرق مختلفی عمل کند.

نحوه انجام آن: با دوست خود کتاب را بلند بخوانید سپس نقش شنونده و خواننده را عوض کنید. ممکن است با این روش خواندن کتاب کمی به طول بینجامد اما حداقل توانسته اید زمان بیشتری با هم بگذرانید.

72226 581 - بالا بردن هوش با تمرینات ساده نئوروبیک Neurobic

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت + 8 =