دوشنبه , 13 تیر 1401
قالب وردپرس درنا توس
خانه / تصاویر / مکانها و جاهای دیدنی / مکانهای عجیب گردشگری برای علاقه مندان جادوگری

مکانهای عجیب گردشگری برای علاقه مندان جادوگری

آیا کسی پیدا می شود که به دنیای سحر و جادو روی خوش نشان ندهد؟ امروزه موفقیت فیلم هایی چون «ارباب حلقه ها» و «هری پاتر» بیش از پیش نشان داده است علاقه مردم به عالم جادوگری حد و مرزی نمی شناسد.

143047449681 - مکانهای عجیب گردشگری برای علاقه مندان جادوگریزمانی که نام جادوگر یا ساحره بر زبان جاری می شود، احتمالا هالووین در افکار مردم تداعی می شود. اما سحر و جادو تنها به ماه اکتبر خلاصه نمی شود. مطالعه موارد زیر برای افراد علاقه مند به مکان های رمزآلود و سحرآمیز خالی از لطف نخواهد بود.

جشن بین المللی جادوگران (Witchfest)، شهرک کرایدون انگلیس

1430474642592 - مکانهای عجیب گردشگری برای علاقه مندان جادوگری

جشن ویچ فست نوامبر هر سال در شهرک کرایدون (Croydon) خارج از لندن برگزار می شود و به عقیده بسیاری بزرگترین آیین جادوگری دنیا تلقی می شود.

دنیای جادوگری هری پاتر، شرکت فیلم سازی یونیورسال استودیوز، اورلاندو در ایالت فلوریدا

1430474500575 - مکانهای عجیب گردشگری برای علاقه مندان جادوگری

دنیای جادوگری هری پاتر به منزله بهشت علاقه مندان به سحر و جادو است. در این پارک، مدرسه هاگوارت درست همانند چیزی که در فیلم های هری پاتر می بینید، بازسازی شده است.

شهر سالم (Salem)، ایالت ماساچوست در شمال آمریکا

1430474498623 - مکانهای عجیب گردشگری برای علاقه مندان جادوگری

شاید بتوان سالم معروف به شهر سحر و جادو را معروف ترین شهر در زمینه فعایت های جادوگری دانست. این شهر در سال 1692 شهرت یافت، یعنی زمانی که یک گروه دختر علیه اشخاصی که فعالیت جادوگری (موسوم به جادوگری سالم) داشتند، اقامه دعوی کردند. دادگاه 24 نفر از این اشخاص را به جرم جادوگری محکوم کرد.

کاخ رز هال (Rose Hall)، جامائیکا

1430474497672 - مکانهای عجیب گردشگری برای علاقه مندان جادوگری

عقیده بر آن است که روح خانمی به اسم آنی پامر در این کاخ پرسه می زند. گفته می شود پدر و مادر آنی زمانی که وی کم سن و سال بود، به علت تب زرد جان خود را از دست دادند. دایه آنی حضانت وی را به عهده گرفت و آیین وودو و جادوگری را به او آموخت.

تور تفریحی ویچز برو (Witches Brew)، نیواورلئان، ایالت لوئیزیانا در آمریکا

1430474499724 - مکانهای عجیب گردشگری برای علاقه مندان جادوگری

تور ویچز برو افراد را به نقاط جادویی شهر نیواورلئان، مثل آرامگاه ها، کلیساها، موزه های آیین وودو و خانه های مشکوک به حضور ارواح هدایت می کند.

مراسم نُچه دِبروهاس (Noche de Brujas) یا شب جادوگران، کاتماکو در مکزیک

1430474641741 - مکانهای عجیب گردشگری برای علاقه مندان جادوگری

شهر کوچک کاتماکو (Catemaco)، نزدیک دریاچه لاگونا کاتماکو، خانه جادوگران محسوب می شود. آیین ها و مراسم جادوگری خاصی در این شهر به طور سالانه برگزار می شود که «نچه دبروهاس» معروف ترین آنها به شمار می آید. این جشن همانند مراسم ماردی گرا (سه شنبه چرب) است که در ماه می برگزار شده و در آن مردم به صورت دسته جمعی به خوردن غذا ها و نوشیدنی های خاص و رقص و پایکوبی می پردازند.

قلعه تینتاجل (Tintagel)، در ناحیه کرن وال انگلیس

1430474643573 - مکانهای عجیب گردشگری برای علاقه مندان جادوگری

این قلعه در قرن سیزدهم بر روی صخره های نزدیک سواحل شمالی کرن وال (Cornwall) ساخته شده است و یک قبر صد متری زیر آن قرار دارد که فقط در جزر و مدهای خفیف دیده می شود. افسانه ها حاکی از آن است که شاه آرتور زمانی که به دنیا آمد توسط جادوگر مرلین (Merlin) در این قبر مخفی شد تا به دست دشمن نیفتد.

سایت نیکو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 − 1 =