سه شنبه , 16 آذر 1400
قالب وردپرس درنا توس
خانه / تصاویر / جالب و دیدنی / لباس های نظامی عجب و غریب

لباس های نظامی عجب و غریب

برخی از نیروهای نظامی در سراسر جهان کدهای بسیار عجیب و غریب و متفاوتی دارند به طوری که به محض دیدن یونیفرم شان توجه شما به ویژگی های متفاوت و غریب آن ها جلب خواهد شد.

 

jhib5lvrem441 - لباس های نظامی عجب و غریب

بله کاملاً قابل درک است که هر ملت و کشوری سبک و استایل خاص خود را در لباس پوشیدن داشته باشد.

همه می دانیم که ارتش ها و به طور کلی نیروهای نظامی نیز یونیفرم های خاص خود را دارند اما برخی از نیروهای نظامی در سراسر جهان کدهای بسیار عجیب و غریب و متفاوتی در این زمینه دارند به طوری که به محض دیدن یونیفرم شان توجه شما به ویژگی های متفاوت و غریب آن ها جلب خواهد شد.

در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با ۸ یونیفرم نظامی عجیب و غریب و متفاوت جهان آشنا کنیم.

 

 

۱- لژیون مهندسان خارجی فرانسه

این واحد مهندسی مانند نیروهای خنثی کننده مین عمل می کنند اما وظیفه آن ها برداشتن تمامی موانع ایجاد شده توسط دشمن در خط مقدم نبرد و باز کردن راه برای سربازان است. این نیروها در هنگام رژه رفتن با یونیفرم هایشان یک تبر به دوش داشته و پیشبندهای بزرگ و چرمی روی یونیفرم خود دارند.

1 8 - لباس های نظامی عجب و غریب

 

 

۲- ایوزون های یونانی

این سربازان پیاده نظام در ارتش یونان در واقع بیشتر یک واحد تشریفاتی هستند که اعضای آن از میان واحد استاندارد پیاده، توپخانه و زرهی انتخاب می شوند. یونیفرم این واحد از یونیفرم چریک های یونانی موسوم به «کلفت» گرفته شده است،چریک های ضد عثمانی که از دهه ۱۴۰۰ تا ۱۸۰۰ برای استقلال یونان با امپراطوری عثمانی می جنگیدند.

2 9 - لباس های نظامی عجب و غریب

 

 

۳- نیروهای امنیت مرزی هند

این واحد متشکل از سربازان جواون که در واکنش به شکست نیروهای پلیس ایالتی در جلوگیری از حملات نیروهای پاکستانی در جریان جنگ هند و پاکستان در سال ۱۹۶۵ شکل گرفت، در طی ۵۰ سال عمر خود از چند گردان معدود به ۱۸۶ گردان رسیده است.

سرپوش این نیروها بسیار خاص است و توجه کسانی که به هند سفر می کنند را به خود جلب می کند اما در ارتش هند استفاده از این سرپوش بسیار رایج و عادی است. رنگ و الگوهای روی این سرپوش ها متفاوت بوده و به واحدهای متفاوتی اشاره دارد.

3 6 - لباس های نظامی عجب و غریب

 

 

۴- نیروهای امنیت مرزی هند، واحد شترسوار

وظیفه واحد شترسوار نیروهای امنیت مرزی هند، گشت زنی در مرزهای این کشور با پاکستان است. این واحد شترسوار یونیفرمی متفاوت از دیگر واحدهای نیروی امنیت مرزی هند داشته و زیورآلات و افسارهای رنگارنگی به شترهای خود می بندند.

4 5 - لباس های نظامی عجب و غریب

 

 

۵- گارد ریاست جمهوری فیجی

سولو یک نوع دامن است که بخشی از لباس ملی فیجی به شمار می آید اما به تن داشتن دامنی با این شکل خاص در گارد ریاست جمهوری فیجی برای بسیاری از گردشگران خارجی که به این کشور می آیند تعجب برانگیز است.

5 1 - لباس های نظامی عجب و غریب

 

 

۶- ارتش مغولستان

یونیفرم های ارتش مغولستان از لباس های سربازان مغولی در دوران امپراطوری مغول الهام گرفته شده است. در دسته پرچمی که نیروهای ارتش مغولستان بدست می گیرند از موی سفید گاو میش های موسوم به یاک استفاده شده است.

این میله پرچم ها در دوران صلح به رنگ سفید بوده و در دوران جنگ رنگ آن به سیاه تغییر می کند. رژه هایی با این یونیفرم های خاص معمولاً در مراسم تشریفاتی مانند جشن استقلال مغولستان انجام می شود.

6 1 - لباس های نظامی عجب و غریب

 

 

۷- گارد سلطنتی کره جنوبی

در سال ۱۹۹۶، نیروهای گارد قصر اصلی کره جنوبی، گیئونگ‌بوکگونگ، تغییر یافته و ظاهری بسیار شبیه دوران قدیم این نیروها به خود گرفتند. این تغییر رویه و یونیفرم چنان مورد استقبال قرار گرفت که از آن زمان به بعد، گارد سلطنتی این رژه خاص را برای گردشگران نیز انجام می دهد. بدین ترتیب این نیروها در هنگام اجرای تشریفات و تغییر شیفت نیز با یونیفرم ها و سلاح های باستانی دیده می شوند.

7 2 - لباس های نظامی عجب و غریب

 

 

۸- گارد سوییسی واتیکان

نیروهای گارد مشهور واتیکان بیشتر به خاطر یونیفرم های رنگارنگ و روشنشان شناخته می شوند. هر یونیفرم حدود ۳٫۵ کیلوگرم وزن داشته و از ۱۵۴ تکه تبدیل شده که سلاح های قدیمی و باستانی را نیز باید به آن ها اضافه کرد.

طراحی این یونیفرم در سال ۱۹۱۴ تغییر کرده و شباهت بیشتری به یونیفرم هایی که این نیروها در دهه ۱۵۰۰ و اوایل شکل گیری داشتند پیدا کرده اند.

8 1 - لباس های نظامی عجب و غریب

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 1 =