علامت همسایه بی فرهنگ

علامت همسایه بی فرهنگ

 با رشد برق آسای جمعیت و گسترش شهرها، انسانها به ناچار باید برخی امور مانند آپارتمان نشینی را بپذیرند و خود را با آن وفق دهند. متاسفانه برخی خانواده ها با همان ذهنیت زندگی سنتی در خانه های حیاط دار، وارد زندگی در آپارتمان شده و هیچ شناختی از فرهنگ آپارتمان نشینی ندارند و می توانند موجب بروز بسیاری از مشکلات شوند. اگر در آپارتمان زندگی می کنید و می خواهید جزو ساکنین بی فرهنگی که احتمالا در اطراف خود دیده اید، نباشید، این مطلب از سایت اقیانوس را دنبال کنید.

علامت همسایه بی فرهنگ

۱.گذاشتن کفش ها در راه پله ها

گذاشتن کفش جلوی در آپارتمان نشان دهنده بی فرهنگی است زیرا زیبایی و نظم ساختمان را بر هم می‌زند. علاوه بر این، ممکن است در مواقعی کفش‌ها توسط مهمان‌ها یا افرادی خارج از آپارتمان به سرقت رود، و این امر موجب تنش و اختلاف بین اهالی ساختمان شود.

علامت همسایه بی فرهنگ

۲.صدای تلویزیون زیاد

متاسفانه برخی از افراد فرهنگ آپارتمان نشینی را ندارند و هنگام تماشای تلویزیون و یا گوش دادن به موسیقی صدای آن را بالا برده وموجب آزار همسایه ها می شوند. این افراد جمله چهاردیواری اختیاری را باور دارند اما امروزه با گسترش زندگی آپارتمانی جمله‌ی « چهار دیواری اختیاری» در بسیاری از مسائل، دیگر کاربرد و مفهومی ندارد؛ زیرا شما بر روی سقف واحد پایینی و در زیر سقف واحد بالایی زندگی می‌کنید و هر رفتار پر سر و صدا و غیر مسئولانه ای، آسیب و مزاحمت برای آن واحدها به شمار می رود.

علامت همسایه بی فرهنگ

۳.پرداخت نکردن شارژ در موعد مقرر

افرادی که فرهنگ آپارتمان نشینی ندارند، نسبت به پرداخت بموقع شارژ واحد بی تفاوت هستند وآن را سروقت نمی پردازند. هزینه‌ی شارژ هزینه‌ای است که بصورت ماهیانه توسط ساکنان یک مجتمع پرداخت می‌شود و صرف هزینه های عمومی مجتمع نظیر؛ روشنایی راه پله ها، راهروها، پارکینگ و … نظافت کلی ساختمان، هزینه‌ی تعمیرات و … می گردد.

علامت همسایه بی فرهنگ

۴.بردن زباله ها بدون سطل

چکه کردن و ریختن زباله در راهروها یا راه پله ها خوشایند نیست و موجب آلودگی آن محیط و آزردگی دیگر ساکنین می گردد. این کار تنها از افرادی بر می آید که فرهنگ آپارتمان نشینی ندارند، پس سعی کنید حدالامکان در ساعت مشخصی زباله ها را خارج نموده و در محل جمع آوری اش قرار دهید. هنگام خروج زباله دقت کنید درِ کیسه‌ی زباله‌ را محکم ببندید و همچنین از سوراخ نبودن کیسه زباله مطمئن شوید.همچنین سطل‌ زباله تان را بیش‌ از حد پر نکنید تا واژگون گردد.

۵.انبار کردن در تراس و بالکن

تبدیل کردن بالکن و تراس به انباری سبب زشت شدن ساختمان می شود پس از فضای تراس و بالکن استفاده نماییداگر به فضای بیشتری نیاز دارید، یک کابینت جدید برای خود بسازید یا از جعبه‌هایی استفاده کنید که می‌توانید بالش‌های راحتی روی آن قرار دهید. به این صورت، هر وقت که بخواهید می‌توانید از استراحت کردن در تراس لذت ببرید!

علامت همسایه بی فرهنگ

 

۶.مزاحمت در ساعات استراحت

سر و صداهای مزاحم یکی از بزرگ‌ترین مشکلات آپارتمان‌نشینی است که بسیاری از ساکنان آپارتمان ها درگیر آن هستند. صبح‌ زود و ساعات پایانی شب که زمان استراحت ساکنین به شمار می رود،حدالامکان سروصدایی ایجاد نکنید تا موجب نارضایتی همسایگان نشوید. در ساعات استراحت جاروبرقی نکشید،هنگام تردد در راه‌ پله ‌ها از پاکوبیدن بپرهیزید، در راهروها با صدایی آهسته مکالمه و گفتگو کنید، درها را آهسته و آرام باز کنید و. ببندید.

علامت همسایه بی فرهنگ

۷.دخالت در کار دیگران

یکی دیگر از رفتار های ناشایست که نه تنها در آپارتمان نشینی زشت است، بلکه همه جا این رفتار غیر قابل تحمل می باشد، دخالت در امور شخصی دیگران است. دخالت همسایه ها در امور یکدیگر علت های فراوانی دارد، یکی از علت های فضولی برخی همسایگان بیکاری آنهاست، افرادی که در زندگی مشغله دارند، همواره سرشان در زندگی خودشان است.

علامت همسایه بی فرهنگ

۸.گذاشتن وسایل در راه پله ها

اگر می خواهید جزو ساکنین بی فرهنگ آپارتمان نباشید، وسیله شخصی خود نظیر جاکفشی یا … را در فضای مشترک قرار ندهید زیرا این کار موجب سد معبر و قطعا نارضایتی دیگران می شود پس این امر را جدی بگیرید. و جز کسانی نباشید که خودخواه بوده و ضایع نمودن حقوق دیگران برایشان اهمیتی ندارد

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x