کیک شکلاتی ایتالیایی یکی از کیک های جاودانه بسیار خوشمزه و شکلاتی بدون شیر می باشد که بیشتر افراد به ویژه بچه ها علاقه زیادی به طعم شکلات داخل کیک دارند و ترجیح می دهند کیکی که میخورند شکلاتی و لذیذ باشد. حتی بچه های کوچک با عطر فوق العاده کاکائو بسیار خوشحال می شوند. کیک شکلاتی ایتالیایی بسیار بافت نرم و سبکی برای میان وعده همراه با یک فنجان چای داغ می باشد. می توانید این کیک را برای یک مهمانی یا به‌ عنوان پایه‌ای برای کیک های اصلی درست کنید.  امروز قصد داریم طرز تهیه کیک شکلاتی را در سایت اقیانوس به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

مواد لازم برای کیک شکلاتی  ایتالیایی ساده و خوشمزه با پودر کاکائو با فر

پودر کاکائو شیرین نشده 50 گرم
آرد قنادی 180 گرم
شکر 180 گرم
تخم مرغ 6 عدد
کره 200 گرم
بیکینگ پودر 3/4 قاشق غذا خوری
نمک 1/2 قاشق چای خوری
شکلات تلخ 150 گرم

دستور پخت کیک شکلاتی ایتالیایی ساده و خوشمزه با پودر کاکائو با فر

طرز تهیه کیک شکلاتی ایتالیایی با پودر کاکائو و بدون شیر

مرحله اول: آماده سازی مواد ابتدا مواد کیک را که شامل تخم مرغ و کره می باشد از یخچال خارج کنید تا هم دمای محیط شود. کتری را روشن کنید تا آب به جوش بیاید. سپس شکلات ها را روی تخته برش خرد کنید و در کاسه ای بریزید و روی بخار کتری قرار دهید تا بنماری شود و کاملا ذوب شود. سپس کنار قرار دهید تا خنک شود و هر وقت آن را هم بزنید. کره را روی تخته برش مکعبی خرد کنید.

مرحله دوم: آماده سازی کیک

در یک کاسه مناسب برای هم زدن مواد، کره را به همراه شکر اضافه کنید و با همزن برقی هم بزنید تا باهم مخلوط و یکدست شود. تخم مرغ ها را در یک کاسه بشکنید و بریزید و سپس همه آن ها را به مخلوط کره و شکر اضافه کنید و با همزن دستی به مدت 6 دقیقه با دور تند هم بزنید تا تخم مرغ ها پف کند و کرمی شود. سپس بعد از اینکه تخم مرغ ها کاملا از لختگی خارج شد، شکلات بنماری شده را که کمی ولرم است به مواد اضافه کنید و هم بزنید تا شکلات با مواد ترکیب شوند.

مرحله سوم: اضافه کردن آرد و مواد دیگر

در یک کاسه ای 2 بار آرد را الک کنید و نمک و بیکینگ پودر و پودر کاکائو را به آرد اضافه کرده و با قاشق هم بزنید تا باهم ترکیب شوند. سپس مواد ترکیب شده را به خمیر اضافه کنید و با همزن دستی هم بزنید تا مواد فقط در حد ترکیب شده مخلوط شوند. دقت کنید زیاد هم نزنید زیرا باعث می شود پف کیک کم شود.

مرحله چهارم: پخت کیک

فر را با دمای 180 روشن کنید تا گرم شود. در یک قالب مناسب دلخواه (می توانید از قالب قلب برای روز لنتاین استفاده کنید) کاغذ روغنی قرار دهید و سپس مایع کیک را داخل قالب روی کاغذ روغنی بریزید. قالب را داخل فر گرم قرار دهید و اجازه دهید 40 تا 45 دقیقه داخل فر بماند تا بپزد و برشته شود و کیک پف کند.

مرحله آخر:سرو کیک شکلاتی 

بعد از پخته شدن کیک آن را از فر خارج کنید و اجازه دهید تا خنک شود. سپس آن را بیرون آورید و روی پنجره خنک کننده قرار دهید تا کیک آماده شود. سپس داخل ظرف مناسب سرو کنید و می توانید با خامه یا شکلات های چیپسی کیک شکلاتی ایتالیایی را تزئین کنید. نوش جان.

طرز تهیه کیک ایتالیایی برای ولنتاین

نکات مهم برای تهیه کیک شکلاتی ایتالیایی ترد و خوشمزه 

  • می توانید داخل کیک از شکلات های چیپسی با هر مزه ای استفاده کنید.
  • می توانید داخل کیک از فندق های درشن خرد شده استفاده کنید. زیرا ترکیب شکلات و فندق فوق العاده است.
  • این کیک را می توانید تا 2 روز در ظرف درب دار شیشه ای نگهداری کنید.
  • برای تشخیص پخت کیک، آن را با خلال دندان تست کنید. اگر کیک به خلال نچسبید و خشک بود یعنی کیک آماده است.