طرز تهیه انگور ژله ای

ژله ای با طعمی خوشمزه و خوش رنگ

 

http://dl.oghyanos.ir/uploads/1421011362531.jpg

آماده سازی : 20 دقیقه 
پخت : 120 دقیقه

مواد لازم برای 8 نفر :

 آب انگور سفید 2 فنجان
 آب سرد1 فنجان
 ژلاتین 3 بسته
شکر1/3 فنجان
سیب قرمز و خرد شده1 عدد
انگور سبز و بنفش بی دانه و نصف شده1 پیاله

 

طرز تهیه :

1- 2 فنجان آبمیوه برای جوشاندن در تابه با دمای رو به بالا بیاورید .

2- در همین حال، آب را در یک ظرف بزرگ و با حرارت ثابت بریزید، سپس ژلاتین را روی آب پخش کنید، اجازه بدهید به مدت 3 دقیقه بماند، بعد آب میوه را اضافه کنید و هم بزنید تا کاملا در ژلاتین حل بشود، 2 تا 3 دقیقه. شکر را اضافه کنید و 1 دقیقه هم بزنید تا حل شود و آنرا در آب انگور بنفش بریزید (یا آب انگور سفید).

3- سپس مواد را 1 ساعت در یخچال بگذارید تا مواد کمی ثبات پیدا کنند .  زمان به اندازه ظرف و سرمای یخچال  شما بستگی دارد. بعد از گذشت 1 ساعت هر 5 یا 10 دقیقه مواد چک کنید چرا که بعد از آن ساعت مواد به سرعت سفت می شوند. قبل از بسته شدن ژله .

4- قبل از بسته شدن ژله، به آرامی اما کاملا مخلوط را تا زمانی که یکد ست هست هم بزنید. فقط با ملاقه 6 فنجان در قالب ها به اندازه حدود 1سانتی متر یرای پوشش زیر آنها بریزید. سیب را در لایه های ژله بخوابانید و به سمت هر شیار در قالب هل بدهید، به آرامی با ملاقه لایه های نازکی دیگر از ژله را روی میوه ها بریزید تا به خوبی در جایشان قرار بگیرند. انگورها را با ژله باقی مانده در یک کاسه مخلوط کنید، سپس به آرامی با ملاقه مخلوط را در قالب بریزید و بالای آن را صاف کنید. قالب را با مواد بالای آن یا پلاستیک بسته بندی بدون دست کاری ژله ها کاور کنید.

5- سپس مواد را کاملا سفت شوند حدود 4 ساعت در یخچال بگذارید، بعد آن را مزه کنید و اگر آماده بود آن را با انگشتهایتان لمس کنید اگر که انگشتتان به آن نچسبید یعنی اینکه کار انجام شده است.

 

http://dl.oghyanos.ir/uploads/1421011397941.jpg

.

Next Post

مسجد لاله در سیبری روسیه

د دی 22 , 1393
درهای مسجد«لاله» بر روی مسلمانان سیبری گشوده شد. درهای مسجد«لاله» در اوفا، پایتخت باشقیرستان، بر روی مسلمانان سیبری روسیه گشوده شد. این مسجد در نزدیکی قطب شمال قرار دارد. این مسجد برای یک هزار نفر ظرفیت دارد و در سال 1989 در زمان شوروی سابق ساخت آن آغاز شد و […]

You May Like