طرز تهیه آش مانتی مخصوص افطار

طرز تهیه آش مانتی مخصوص افطار

نحوه پخت آش مانتی,طرز تهیه آش های مخصوص افطار

مواد لازم :

برنج یک پیمانه، معادل 200 گرم
بلغور گندم یک پیمانه، معادل 200 گرم
 سبزی آش500 گرم
 عدس پخته شده300 گرم
 آب‌ گوشت یا مرغیک لیتر
 آب یک لیتر
 زردچوبه یک قاشق چای‌خوری
پیاز سرخ شده سه قاشق غذاخوری

مواد لازم برای تهیه مانتی:

 آرد300 گرم
 نمکیک‌دوم قاشق چای‌خوری
تخم مرغ سه عدد
 روغن زیتون3 قاشق غذاخوری
 گوشت چرخ‌کرده 200 گرم
 ادویه‌جات دلخواه (زردچوبه، کاری، پودرسیر)  از هرکدام یک قاشق چای‌خوری
 پیاز رنده شدهیک عدد، متوسط
 پیاز سرخ شده دو قاشق غذاخوری

روش تهيه:
1. برنج و بلغور را از شب قبل خیس می‌کنیم و ابتدا برنج را با آب می‌‌جوشانیم تا کمی پخته شود. بلغور را اضافه می‌کنیم، چندجوش که خورد، می‌پزد. حالا سبزی، آب گوشت وعدس را اضافه کرده، زردچوبه و پیاز سرخ شده را با کمی روغن زیتون گرم می‌کنیم و داخل آش می‌ریزیم. نمک و فلفل آش را اندازه کرده و اجازه می‌دهیم تا کمی بجوشد و جا بیفتد.

2. برای آماده کردن مانتی، تخم‌مرغ، آرد، نمک و روغن‌زیتون را با هم ورز می‌دهیم تا خمیری یکدست حاصل شود. خمیر را به قطر سه میلی‌متر پهن می‌کنیم و به شکل مربع‌های کوچک 3×3 می‌بریم. گوشت چرخ‌کرده و پیاز رنده شده، پیاز سرخ شده و ادویه‌جات را با هم مخلوط می‌کنیم و به اندازه یک نخود از مایه گوشتی روی خمیرهای بریده شده گذاشته، به شکل مثلث تا می‌زنیم و به شکل هلالی دور خودش می‌پیچیم.

3. مانتی‌های آماده شده را به مدت سه دقیقه داخل حجم زیادی از آب که درحال جوشیدن است، می‌ریزیم و آبکش می‌کنیم سپس مانتی‌ها را داخل آش می‌ریزیم و اجازه می‌دهیم طعم مواد به خورد یکدیگر برود. حالا آش حاضر است.

.

Next Post

دانلود بازی Depths of Fear Knossos

چ تیر 11 , 1393
دانلود بازی Depths of Fear Knossos Depths of Fear Knossos یک بازی جدید در سبک اکشن, ماجرایی است که در سال 2014 توسط Dirigo Games ساخته و توسط Digital Tribe برای پلتفرم کامپیوتر عرضه شده است . خودتان را برای مبارزه با Daedalus که همان نیمی از بدنشان گاو نیمی […]

You May Like