جمعه , 2 مهر 1400
قالب وردپرس درنا توس
خانه / آرایش و زیبایی / آرایش مو / آموزش صاف کردن موها به روش ژاپنی

آموزش صاف کردن موها به روش ژاپنی

اگر مو‌های صاف و درخشان می‌خواهید، باید اول تکلیف خود را با جنس مو و میزان صافی مدنظرتان روشن کنید. هدف صاف کردن مو به روش ژاپنی ترمیم مو در مقیاس عمقی است. از میان روش‌های صافی دائم، صافی ژاپنی که به سیستم یوکو هم شناخته می‌شود، ساختار مو را طوری تغییر می‌دهد که آثار آن در بلند مدت باقی بماند.
روش‌های مختلفی برای صاف کردن موها وجود دارد که یکی از آن‌ها صاف کردن مو به روش ژاپنی است. این روش توسط خانم یوکو یاماشیتا، آرایشگر حرفه‌ای ژاپنی ابداع شده‌است و در مقایسه با سایر روش‌ها مزایایی چون دائمی بودن و استفاده از مواد بی ضرر دارد.

158912 615 - آموزش صاف کردن موها به روش ژاپنی

 هر خانمی که جنس موهایش مجعد یا فر باشد، حداقل یک بار هم که شده به داشتن مو‌های صاف فکر کرده و با روش‌های موقتی مانند سشوار یا اتو، آنها را صاف کرده است. با ابداع روش ژاپنی صافی مو توسط خانم یوکو یاماشیتا، آرایشگر حرفه‌ای ژاپنی، صاف کردن دائمی مو، دیگر آرزو محسوب نمی‌شود.

صافی مو به روش ژاپنی چیست؟

اگر مو‌های صاف و درخشان می‌خواهید، باید اول تکلیف خود را با جنس مو و میزان صافی مدنظرتان روشن کنید. هدف صاف کردن مو به روش ژاپنی ترمیم مو در مقیاس عمقی است. از میان روش‌های صافی دائم، صافی ژاپنی که به سیستم یوکو هم شناخته می‌شود، ساختار مو را طوری تغییر می‌دهد که آثار آن در بلند مدت باقی بماند.
نتیجه اعمال صافی یوکو بر مو‌های سالم، صافی کامل است، ولی ممکن است این روش انتخاب خوبی برای مو‌های رنگ شده و یا آسیب دیده نباشد. از روش‌های شناخته شده دیگر برای صافی مو، کراتینه یا صافی برزیلی است که بسته به قدرت ماده استفاده شده، مو‌ها را صاف کرده و اثر آن 2 تا 4 ماه باقی می‌ماند.
صافی مو به روش ژاپنی تا 80 درصد وزی مو و فر‌های ملایم را کاهش می‌دهد. در این مقاله به سوالات شما در مورد این روش پاسخ خواهیم داد.
158913 437 - آموزش صاف کردن موها به روش ژاپنی

مراحل صاف کردن مو به روش ژاپنی چیست؟

زمان لازم برای صاف کردن مو به این روش، حدود 3 تا 4 ساعت بسته به نوع مو، ضخامت، شرایط و طول آن متغیر بوده و کاری طاقت فرساست.
مو ابتدا باید شسته و تمیز شود، سپس ماده مخصوص صافی طوری روی سر قرار می‌گیرد که از ریشه تا ساقه مو را بپوشاند. مو‌ها توسط سشوار خشک شده و سپس توسط یک اتوی سرامیکی در دسته‌های کوچک صاف می‌شود.
موادی که در صاف کردن مو به روش ژاپنی استفاده می‌شوند، ساختار مو‌ها را به صورت عمقی تحت تاثیر قرار می‌دهد. این ماده از پروتئین‌های ابریشم استخراج شده و حاوی هیچگونه مواد شیمیایی خطرناک و سرطانزا مانند فرمالدهید نیست. این ماده ساختار زنجیره‌ای میان مو را که به آن حالت می‌دهد، شکسته و سپس با اتوی مو، آن‌ها در یک خط صاف قرار می‌گیرند.
158910 500 - آموزش صاف کردن موها به روش ژاپنی

مزایای صافی مو به روش ژاپنی نسبت به سایر روش‌ها چیست؟

این روش امروزه موثرترین روش صافی مو در دنیا شناخته شده است، زیرا برای هر نوع و طول مو مناسب است. حتی مو‌های فر یا وز نیز بعد از صافی با سیستم یوکو، ظاهری ابریشمی و براق پیدا می‌کنند.
این روش بر خلاف سایر روش‌های موقتی مانند اتوی مو، بر عمق تار مو تاثیر می‌گذارد. در این حالت نیاز به استفاده از سشوار نیست، بنابراین ساقه مو در معرض سوختگی قرار نمی‌گیرد.
برای گرفتن بهترین نتیجه از صافی مو به روش ژاپنی، کافیست تا سه رو بعد از صاف کردن مو، آن‌ها را نشویید. همچنین نباید آن‌ها را در این سه روز ببندید، زیرا با بستن موها، زنجیره صاف موهایتان را می‌شکنید. پس از گذشت دو روز، می‌توانید مو‌ها را با شامپو شسته و سپس خشک کنید تا صافی دائمی و ظاهر درخشان مو‌ها را حتی در شرجی‌ترین هوا ببینید.
یکی از نکات منفی صافی مو به روش ژاپنی این است که با بلند شدن مو، ریشه‌ها نیاز به ترمیم خواهند داشت، بنابراین بسته به رشد موها، هر 4 تا 6 ماه نیاز است که به آرایشگر خود مراجعه کنید. همچنین این روش نسبت به سایر روش‌های صافی، هزینه بیشتری خواهد داشت.

چه کسانی می‌توانند از روش ژاپنی صاف کردن مو استفاده کنند؟

آیا افرادی که پیش از این سایر روش‌ها مانند روش برزیلی یا کراتینه مو را برای صاف کردن موهایشان امتحان نموده‌اند، یا حتی افراد با مو‌های رنگ شده و آسیب دیده می‌توانند از این روش استفاده کنند؟ این روش برای هر نوع و رنگ از مو مناسب است، اما بخاطر داشته باشید، مو‌های آسیب دیده پیش از هر اقدامی نیاز به درمان بلند مدت برای بازیافتن سلامتی خود دارند که هزینه بیشتری خواهد داشت.

به طور کلی نمی‌توان این روش را بلافاصله پس از استفاده از سایر روش‌های صافی، انجام داد، زیرا مواد استفاده شده در سایر روش‌ها، ممکن است با مواد جدید واکنش داده و به تار مو‌ها آسیب بزنند. این روش باید حداقل 3 تا 4 ماه پس از کراتینه مو یا صافی برزیلی مو انجام شود.

از آنجا که در دیگر روش‌ها، سطح مو با مواد شیمیایی پوشانده می‌شود، اثرگذاری مواد مورد استفاده سطحی بوده و تنها 3 ماه ماندگار خواهد بود. پس از آن می‌توان از روش صافی یوکو استفاده کرد.

همچنین نباید بصورت همزمان مو‌ها را صاف و رنگ کنید، زیرا ترکیب رنگ و ماده صافی می‌تواند آسیب جدی به مویتان وارد کند؛ بنابراین حداقل فاصله‌ای دوهفته‌ای را بین رنگ کردن مو‌ها و استفاده از روش صافی ژاپنی قرار دهید.
159692 349 - آموزش صاف کردن موها به روش ژاپنی
اگر با خواندن این مطلب، تصمیم به صاف کردن موهایتان گرفته‌اید، حتما یک مرکز تخصصی قابل اعتماد پیدا کرده و حضوری مراجعه کنید تا هزینه جلسه اول و جلسات ترمیم صافی، بسته به نوع و بلندی موهایتان مشخص شود. در صورتی که این کار توسط یک فرد ناشی انجام شود، ممکن است آسیب‌های جدی مانند ریزش شدید یا سوختگی به موی شما وارد شود.
در نهایت، مو‌ها یکی از مهمترین نشانه‌های زیبایی هستند که با هرگونه تصمیم جهت تغییر آنها، ممکن است آسیب ببینند. درست است که روش‌های صافی مو، ظاهر دلفریبی به شما خواهند داد، ولی پیش از هرگونه اقدام بهتر است به عواقب آن فکر کنید.
منبع:مجله ستاره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + سیزده =