جمعه , 28 خرداد 1400
قالب وردپرس درنا توس
خانه / فرهنگ و هنر / باستان شناسی / رازهای تاریخی که تا بحال جوابی برای آنها پیدا نشده

رازهای تاریخی که تا بحال جوابی برای آنها پیدا نشده

 

این جا با کشفیاتی که حتی در قرن ۲۱ هم باستان شناسان توضیحی برای آن ها ندارند آشنا شوید.

discovery 2 - رازهای تاریخی که تا بحال جوابی برای آنها پیدا نشده

 

بسیاری از رازهای تاریخی به دلایلی مثل از بین رفتن اسناد و مدارک و یا بناهای تاریخی حل نشده باقی مانده اند. این جا با کشفیاتی که حتی در قرن ۲۱ هم باستان شناسان توضیحی برای آن ها ندارند آشنا شوید.

 

آرامگاه ملکه سرخ، مکزیک

discovery 1 - رازهای تاریخی که تا بحال جوابی برای آنها پیدا نشده

در سال ۱۹۹۴ باستان شناسان مقبره ای در Palenque کشف کردند. در آن مقبره تابوتی با بقایای جسد زنی که با پودر قرمز رنگ پوشانده شده بود به علاوه روی جمجمه جسد یک عدد تاج و نقاب وجود داشت.

بعد از تحقیقات به این نتیجه رسیدند که مومیایی متعلق به یک زن ۶۰ ساله است. نکته جالب اینجاست که در آن دوره فقط مردان قدرت به ارث می بردند و هیچ زنی به این روش به خاک سپرده نمیشده است.

 

 

مرد لاونتا، مکزیک، ۱۹۴۷

discovery 2 - رازهای تاریخی که تا بحال جوابی برای آنها پیدا نشده

در این تصویر باستان شناسان را می بینید که در حال تحقیق روی مجسمه سر سنگی لاوانتا هستند. حدود ۱۷ سر سنگی کشف شد و سوالات زیادی را در ذهن باستان شناسان بی جواب گذاشت.

چگونه و با چه ابزاری مردم آن زمان مجسمه های به این بزرگی می ساختند؟ چگونه ابزار کار را جا به جا می کردند؟ علت ساخت این مجسمه های بزرگ چه بود؟ در حالی که مجسمه های کوچک تری هم در کنار آن ها دیده می شود.

 

 

تفنگ وینچستر، مدل ۱۸۷۳

discovery 3 - رازهای تاریخی که تا بحال جوابی برای آنها پیدا نشده

این تفنگ به درختی در پارک ملی گریت باسین در ایالت یوتا در سال ۱۸۷۰ کشف شد. معدن ها و مزرعه های زیادی در این منطقه راه اندازی شدند اما جالب اینجاست که بیش از ۱۰۰ سال است که هیچ کسی به این تفنگ دست نزده است.

 

 

شهر گمشده در صحرای کالاهاری

discovery 4 - رازهای تاریخی که تا بحال جوابی برای آنها پیدا نشده

در سال ۱۸۸۵ ویلیام لئونارد هانت که به فارینی بزرگ هم معروف است گزارشی درباره شهری مرموز که در بیابان کشف کرده بود نوشت. به گزارش او این شهر به شکل هلال ساخته شده و بخش هایی از آن زیر خاک پنهان شده اند.

پروفسور A. J. Clement با بررسی گزارش به این نتیجه رسید که این شهر در واقع مجموعه ای سنگ های کوهستانی به شکل دیوار است.

در سال ۲۰۱۶ بعد از بررسی دوباره صحرای کالاهاری دانشمندان دیوارهایی که در گزارش فارینی بزرگ نوشته شده بود را کشف کردند اما هنوز هم مشخص نیست که آیا دیوارها واقعی هستند یا نه.

 

 

مقبره اسکندر کبیر

discovery 5 - رازهای تاریخی که تا بحال جوابی برای آنها پیدا نشده

طبق نظریه ای جسد این فرمانروا داخل یک تابوت طلایی رنگ ابتدا به ممفیس و سپس به اسکندریه مصر جایی که ناپدید شد فرستاده شد. گفته شده است که تابوت اسکندر در صیدون لبنان پیدا شده است. تصویر جنگجویان روی این تابوت نمایانگر چنین فرمانروایی هستند.

اما بعدها مشخص شد که این تابوت متعلق به پادشاه صیدون است. در سال ۲۰۱۴ اسکلتی در مقدونیه مرکزی پیدا شد و دانشمندان حدس زدند که این اسکلت به اسکندر کبیر تعلق دارد. درست یا غلط بودن این نظریه با تست دی ان ای مشخص خواهد شد.

 

 

مومیایی های سن برناردو، کلمبیا

discovery 6 - رازهای تاریخی که تا بحال جوابی برای آنها پیدا نشده

در سال ۱۹۵۷ یک قبرستان محلی را سیل گرفت و در حالی که مردم به اجبار اجساد قبرستان را منتقل می کردند با جسدهای مومیایی شده به صورت طبیعی مواجه شدند.

به گفته بومیان منطقه علت مومیایی شدن آن ها برنامه غذایی خاصی بود که در آن از میوه ای به نام chayote استفاده می کردند. اما هنوز پاسخی برای سالم ماندن لباس های این مرده ها پیدا نکردند.

 

 

مقبره چنگیز خان

discovery 7 - رازهای تاریخی که تا بحال جوابی برای آنها پیدا نشده

در قرن ۱۵ دانشمندان مکانی که چنگیز خان در جنگ پیروز شد را کشف کردند و طبق افسانه ها چنگیز خان به این مکان علاقه زیادی داشت. باستان شناسی به نام مائوری کراویتس ۴۰ سال وقف پیدا کردن مقبره چنگیز خان کرده است. اما علیرغم تلاش باستان شناسان محل دفن این فرمانروا همچنان کشف نشده باقی مانده است.

 

منبع:بدونیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =