شنبه , 31 اردیبهشت 1401
قالب وردپرس درنا توس
خانه / اینترنت و کامپیوتر / ترفندهای اینترنت / برخی از ترفندهای اینستاگرام

برخی از ترفندهای اینستاگرام

ترفندهای اینستاگرام موارد متعددی را در بر می‌گیرند و هر کدام به کار مشخصی می‌آیند. در مطلب پیش رو به تعدادی از مهم‌ترین ترفندهای اینستاگرام اشاره خواهیم کرد.

218216 875 - برخی از ترفندهای اینستاگرام

برخی از ترفندهای اینستاگرام بسیار رایج بوده و برای اکثر کاربران این اپلیکیشن کاملا شناخته شده هستند. از سوی دیگر ترفندهای دیگری نیز وجود دارد که برخلاف نمونه‌های موجود در دسته‌ی نخست چندان شناخته شده نبوده و نیاز به معرفی بیشتر و کامل‌تری به کاربران دارند.

در مطلب پیش رو به برخی از مهم‌ترین ترفندهای اینستاگرام اشاره خواهیم کرد. مواردی که ممکن است برای برخی از کاربران این اپلیکیشن شناخته شده که در ایران هم از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است آشنا یا نا آشنا باشند.

218217 422 - برخی از ترفندهای اینستاگرام

آشنایی با ترفندهای اینستاگرام

۱. صرفه‌جویی در هزینه

برخی از ترفندهای اینستاگرام کار با این اپلیکیشن را برای کاربران آن راحت‌تر می‌‌کنند و موجب می‌شوند که هزینه‌ی کمتری برای کار با این شبکه‌ی اجتماعی صرف شود. اینستاگرام در عمل یک اپلیکیشن موبایل محسوب می‌شود.

 

بنابراین کاربران آن را به طور عمده افرادی تشکیل می‌دهند که از تلفن همراه برای برقراری ارتباط اینترنتی استفاده می‌کنند. از آن‌جایی که بسته‌های اینترنت مختص به تلفن همراه از محدودیت حجم برخوردارند، یکی از دغدغه‌های اصلی کاربران این بسته‌ها همواره جلوگیری از هدر رفتن بی‌مورد حجم آنها است.

این موضوع در اینستاگرام از اهمیت بیشتری برخوردار است. چرا که اکثر محتوای این شبکه‌ی اجتماعی را تصاویر و ویدیوهای گوناگون تشکیل می‌دهد. محتوایی که نمایش کامل آن مستلزم مصرف هر چه بیشتر حجم بسته‌ی اینترنت خواهد بود.

با این حال می‌توان از طریق انجام برخی تغییرات در تنظیمات اینستاگرام در حجم اینترنت مصرف شده صرفه‌جویی کرد.

به منظور انجام این کار پس از ورود به اپلیکیشن اینستاگرام آیکونی که شبیه به یک آدمک است را انتخاب کنید. این آدمک معمولا در گوشه‌ی پایین و سمت راست نخستین صفحه‌ی اینستاگرام قرار دارد. اما در مواردی به گوشه‌ی بالا و سمت راست این اپلیکیشن منتقل می‌شود.

پس از انتخاب نماد آدمک وارد پروفایل شخصی خود می‌شود.

در گوشه‌ی سمت راست و بالای پروفایل تصویر سه خط موازی افقی مشاهده می‌شود. اگر این آیکون را انتخاب کنید یک منوی کشویی روی صفحه باز می‌شود که در پایین‌ترین قسمت آن بخش تنظیمات یا Settings به چشم می‌خورد.

با انتخاب بخش تنظیمات به صفحه‌ی جدیدی هدایت می‌شوید که گزینه‌های فراوانی در آن وجود دارد. گزینه‌ها را یک به یک پشت سر بگذارید تا به گزینه‌ی Cellular Data Use برسید.

پس از انتخاب این گزینه به صفحه‌ی جدیدی وارد می‌شوید که در آن تنها عبارت Use Less Data مشاهده می‌شود. با لمس کردن این عبارت می‌توانید آن را فعال کنید.

در صورت فعال شدن این گزینه تصاویر و ویدیوهای موجود در اینستاگرام دیرتر از حالت عادی بارگذاری می‌شوند.

از همین رو می‌توان پیش از بارگذاری کامل آنها از این تصاویر و ویدیوها عبور کرد. به این ترتیب حجم بسته‌ی اینترنت شما برای بارگذاری تصایر و ویدیوهایی که نیازی به مشاهده‌ی آنها ندارید، بیهوده هدر نخواهد رفت.
218218 684 - برخی از ترفندهای اینستاگرام

۲. صرفه‌جویی در زمان

کار با اپلیکیشن اینستاگرام علاوه بر صرف هزینه مستلزم صرف زمان نیز خواهد بود. بر همین اساس برخی از ترفندهای اینستاگرام موجب صرفه‌جویی در زمان کاربران می‌شوند.

معمولا هنگامی که بخواهید یک پست قدیمی را دوباره مشاهده کنید لازم است زمان زیادی را صرف یافتن آن نمایید. اما اگر آن پست را قبلا لایک کرده باشید استفاده از ترفندهای اینستاگرام به شما این فرصت را می‌دهد که پست مورد نظر را بسیار زودتر از حالت عادی پیدا کنید.

اگر در صفحات دوستان خود به دنبال یافتن یک پست قدیمی هستید که قبلا آن را لایک کرده‌اید، به جای زیر و رو کردن صفحه‌ی شخصی آنها بهتر است از طریق همان روشی که در سطور بالا به آن اشاره شد وارد بخش تنظیمات یا Settings در اپلیکیش اینستاگرام شوید.

پس از انجام این کار در میان گزینه‌های موجود در بخش تنظیمات اپلیکیشن گزینه‌ی Posts You’ve Liked را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه لیستی از پست‌هایی که پیش از این لایک کرده‌اید برایتان به نمایش در خواهد آمد.

بنابراین می‌توانید با جستجو در میان آنها پست مورد نظر خود را بیابید. مسلما اگر به خاطر داشته باشید که آن پست را در چه زمانی لایک کرده‌اید در وقت و زمان خود بیشتر صرفه‌جویی خواهید کرد.
218219 167 - برخی از ترفندهای اینستاگرام

البته آن دسته از ترفندهای اینستاگرام که موجب صرفه‌جویی در زمان کاربران می‌شود تنها به همین نمونه‌ی یاد شده محدود نیست و موارد متعددی را در بر می‌گیرد.

به عنوان مثال شما می‌توانید تنها پست‌های مختلف افراد یا صفحاتی که برایتان از اهمیت بیشتری برخوردارند را مشاهده کنید و با سایر مطالب ارسالی کاری نداشته باشید.

اگر افراد زیادی را در اینستاگرام دنبال می‌کنید مسلما فرصت مشاهده‌ی تمام پست‌های آنها برایتان فراهم نخواهد بود. در این صورت می‌توانید با استفاده از ترفندهای اینستاگرام نمایش پست افرادی که برایتان از اهمیت بیشتری برخوردارند را در اولویت قرار دهید.

برای انجام این کار هنگامی که در صفحه‌ی افراد مورد نظر هستید به گوشه‌ی بالا و سمت راست صفحه نگاه کرده و سه نقطه‌ای که به شکل عمودی زیر هم قرار گرفته‌اند را انتخاب نمایید.

با انتخاب این سه نقطه از میان گزینه‌های موجود گزینه‌ی Turn on Post notifications را برگزینید. پس از انجام مراحل یاد شده از این پس هر زمان که فرد مورد نظر پست جدیدی را در صفحه ی شخصی خود ارسال کند، نوتیفیکیشن مربوط به آن پست برای شما ارسال شده و از این موضوع باخبرتان خواهد کرد.
218220 223 - برخی از ترفندهای اینستاگرام

۳. پاک کردن هیستوری در اینستاگرام (Clear Search History)

بسیاری از کاربران اینستاگرام جستجوهای فراوانی را به شکل روزانه توسط جستجوگر این اپلیکیشن انجام می‌دهند. با این حال عده‌ای از کاربران این اپلیکیشن تمایل ندارند که نتایج جستجوهای انجام شده توسط آنها در صفحه‌ی جستجوی اینستاگرام باقی بماند.

اگر شما هم جزو این دسته از کاربران هستید می‌توانید با ورود به بخش تنظیمات این اپلیکیشن گزینه‌ی Search History را پیدا کنید.

پس از انتخاب این گزینه به صفحه‌ای وارد می‌شوید که عبارت Clear Search History در آن مشاهده می‌گردد.

با انتخاب این گزینه نتایج جستجوهایی که تا به حال توسط اینستاگرام انجام داده بودید پاک می‌شود. در صورت لزوم می‌توانید هرازگاه از طریق همین روش نتایج جستجوی خود در اینستاگرام را پاک کنید.

در کنار این موضوع آن دسته از کاربرانی که برای حریم خصوصی خود اهمیت فراوانی قائل هستند گاه تمایل ندارند که دیگران از تصاویری که آنها در آن تگ شده‌اند باخبر گردند.

برای جلوگیری از انجام این کار باید به پروفایل خود وارد شده و از همان روش یاد شده در سطور بالا به بخش تنظیمات یا Settings اینستاگرام بروید.

در بخش تنظیمات زیر مجموعه‌ای به نام Privacy and Security وجود دارد. در میان گزینه‌های موجود در این زیر مجموعه باید به دنبال گزینه‌ی Photos and Videos of You باشید.

پس از یافتن بخش یاد شده و ورود به آن گزینه‌ی Hide Photos and Videos را انتخاب کنید. بعد از انجام این کار می‌توانید با انتخاب هر کدام از تصاویر مورد نظر خود آنها را از دید دیگران پنهان کنید.

 

218221 865 - برخی از ترفندهای اینستاگرام

۴. بالا بردن امنیت

مسلما یکی از ساده‌ترین و کاربردی‌ترین ترفندهای اینستاگرام برای حفظ امنیت یک اکانت شخصی، خصوصی کردن آن اکانت یا پروفایل کاربری است. به این ترتیب که پس از خصوصی کردن، مطالب و پست‌های یک اکانت تنها برای دنبال کننده‌گان آن اکانت قابل مشاهده خواهد بود.

برای انجام این کار باید پس از ورود به بخش تنظیمات یا Settings اینستاگرام، در میان گزینه‌های موجود در زیر مجموعه‌ی بخش Account به دنبال گزینه‌ی Private Account بگردید. پس از یافتن این گزینه و فعال کردن آن اکانت اینستاگرام شما از حالت عمومی به حالت خصوصی تبدیل خواهد شد.

البته گزینه‌ی Private Account تنها در بخش یاد شده یافت نمی‌شود. بلکه با ورود به بخش Account Privacy که یکی از گزینه‌های موجود در بخش Privacy and Security است نیز می‌توان این کار را انجام داد.

در واقع با ورود به این بخش نهم می‌توان گزینه‌ی Private Account را مشاهده کرد و با فعال ساختن آن اکانت عمومی اینستاگرام را به یک اکانت خصوصی تبدیل نمود.

گذشته از خصوصی کردن اکانت اینستاگرام می‌توان با فعال کردن قابلیت اعتبار سنجی دو مرحله‌ای امنیت بیشتری را برای آن اکانت فراهم نمود و آن را از دسترس کاربران نفوذی و هکرها دور نگه داشت.

به منظور فعال کردن قابلیت اعتبار سنجی دو مرحله‌ای باید ابتدا وارد بخش تنظیمات اینستاگرام بشوید و سپس در میان گزینه‌های موجود در بخش Privacy and Security به دنبال گزینه‌ی Two-Factor Authentication بگردید. پس از یافتن این گزینه و فعال ساختن آن قابلیت اعتبار سنجی دو مرحله‌ای برای اکانت اینستاگرام شما فعال می‌گردد.

 

218223 625 - برخی از ترفندهای اینستاگرام

اگر موبایل یا تبلت شما از حافظه‌ی ذخیره‌سازی محدودی برخوردار است بهتر است قابلیت ذخیره‌سازی مجدد تصاویر را در اپلیکیشن اینستاگرام غیر فعال کنید. معمولا پس از پست کردن هر تصویر در صفحه‌ی شخصی خود، اپلیکیشن اینستاگرام یک نسخه از آن تصویر را در حافظه‌ی موبایل یا تبلت شما ذخیره می‌کند.

در چنین شرایطی همواره دو تصویر مشابه در حافظه‌ی ذخیره‌سازی ابزار همراه خود خواهید داشت و حافظه‌ی آن زودتر از حالت عادی پر می‌شود.

برای جلوگیری از ذخیره‌سازی خودکار تصاویر پست شده در حافظه‌ی موبایل یا تبلت توسط اینستاگرام باید ابتدا به بخش تنطیمات یا Settings این اپلیکیشن مراجعه کنید و سپس به دنبال یافتن گزینه‌ی Original Posts در بخش Account باشید. با ورود به بخش Original Posts سه گزینه‌ی مجزا در برابر شما قرار می‌گیرد که معمولا هر سه به شکل پیش فرض فعال هستند.

نخستین گزینه‌ی موجود در این بخش Save Original Posts نام دارد. با فعال بودن این گزینه تصاویر و ویدیوهایی که توسط اینستاگرام از طریق دوربین موبایل یا تبلت شما ثبت شده‌اند، اما هنوز مورد ویرایش قرار نگرفته‌اند به طور کامل ذخیره می‌گردد.

دو گزینه‌ی بعدی موجود در این بخش هم Save Posted Photos و Saved Posted Videos نام دارند. با فعال بودن این دو گزینه همان گونه که به آن اشاره شد نسخه‌ای مجزا از تصاویر و ویدیوهایی که از طریق اینستاگرام با دیگران به اشتراک می‌گذارید در حافظه‌ی موبایل یا تبلت شما ذخیره خواهد گردید.

بنابراین اگر فضای اندکی برای ذخیره‌سازی فایل‌های اضافه در اختیار دارید بهتر است حداقل این دو گزینه را در اینستاگرام غیر فعال کنید.

218225 458 - برخی از ترفندهای اینستاگرام

۵. ویرایش پست پس از انتشار

یکی دیگر از ترفندهای اینستاگرام در زمینه‌ی ارسال پست امکان ویرایش پست‌ها پس از انتشار آنها در صفحه‌ی شخصی شما است.

برخلاف شبکه‌های اجتماعی دیگری نظیر توییتر که پس از ارسال یک پست نمی توان آن را ویرایش کرد، این امکان در شبکه‌ی اجتماعی اینستاگرام وجود دارد.

البته منظور از ویرایش یک پست، امکان ویرایش متنی است که برای آن پست در نظر گرفته‌اید. واگرنه بخش اصلی هر پست که تصویر آن به شمار می‌رود همان گونه بی‌تغییر به قوت خود باقی خواهد ماند.

چگونگی ویرایش یک پست در اپلیکیشن اینستاگرام تفاوت چندانی با شیوه‌ی حذف آن پست در این اپلیکیشن ندارد.

به این معنی که با لمس کردن تصویر پست مورد نظر برای یک مدت معین، گزینه‌های مختلفی نظیر امکان آرشیو کردن، به اشتراک‌گذاری، حذف کردن، غیر فعال ساختن بخش نظرات، کپی کردن لینک اشتراک‌گذاری، امکان به اشتراک‌گذاری روی پیام‌رسان واتس اپ و امکان به اشتراک‌گذاری روی سایر پیام رسان‌ها برای آن پست فراهم می‌گردد. در کنار گزینه‌های یاد شده گزینه‌ی مربوط به امکان ویرایش یا Edit آن پست نیز در این بخش وجود دارد.

با انتخاب گزینه‌ی ویرایش شما می‌توانید عنوان اصلی تصویر موجود در پست ارسالی را ویرایش کنید یا موقعیت جدیدی برای آن ثبت نمایید. علاوه بر آن به کمک قابلیت ویرایش یک پست در اینستاگرام می‌توان تگ‌های تازه‌ای را هم برای آن تصویر ثبت نمود.

218224 827 - برخی از ترفندهای اینستاگرام

۶. استفاده همزمان با چند اکانت

اگرچه برخی از افراد حتی حوصله‌ی سر و کله زدن با یک اکانت اینستاگرام را هم ندارند، اما در عین حال تعدادی از کاربران شبکه‌های اجتماعی هم هستند که به طور هم‌زمان از چند اکانت اینستاگرام استفاده می‌کنند.

شاید عده‌ای از این کاربران ندانند که بدون لاگ این و لاگ اوت کردن از اکانت اینستاگرام هم می‌توان میان اکانت‌های مختلف این اپلیکیشن جابه‌جا شد و آنها را مدیریت کرد.

برای افزودن یک اکانت جدید به اینستاگرام به بخش تنظیمات یا Settings این اپلیکیشن مراجعه کنید و صفحه‌ی باز شده را رو به پایین بپیمایید.

آخرین گزینه‌ی موجود در بخش تنظیمات این اپلیکیشن گزینه‌ی Add Account است که به کمک آن می‌توان اکانت جدیدی را به اینستاگرام اضافه کرد. با انتخاب این گزینه صفحه‌‌ی جدیدی برای وارد کردن نام کاربری و رمز عبور اکانت دوم اینستاگرام باز می‌شود.

با وارد کردن اطلاعات مورد نیاز و انتخاب گزینه‌ی تایید می‌توان اکانت جدیدی را به اینستاگرام اضافه کرد و وارد آن شد. پس از ورود به اکانت جدید تصویر اکانت پیشن نیز در گوشه‌ی سمت چپ صفحه قرار خواهد گرفت که با انتخاب آن می‌توان وارد اکانت شد.

مسلما ترفندهای اینستاگرام تنها به مواردی که در این مطلب به آنها اشاره شد محدود نمی‌شود و نمونه‌های دیگری را هم در بر می‌گیرد. با این حال به دلیل طولانی شدن بیش از اندازه‌ی این مطلب نمی‌توان به تمام آنها اشاره کرد. شاید بتوان در یک فرصت دیگر به سایر ترفندهای اینستاگرام هم پرداخت.

منبع:ستاره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − 5 =