بالا بردن ایمنی بدن با آب میوه

همه شما نیاز به داشتن یک آبمیوه گیری دارید تا بتوانید از دستور العمل های آب میوه با حس سریع، آسان و خوشمزه از انواع میوه ها و سبزیجات برای مبارزه با سرماخوردگی و آنفلوانزا به بدن کمک کنید.

میوه ها و سبزیجات منابع بسیار زیادی از ویتامین ها، مواد معدنی و مواد مغذی است که می تواند به شما در دستیابی به سلامت سیستم ایمنی مطلوب، کمک کند. با این حال، برخی از افراد ممکن است مصرف نکنند لذا روزانه مصرف چند وعده از میوه ها و سبزیجات توصیه می شود.

آب هویج، سیب و گلابی

خواص آب هویج

هویج یک منبع بزرگ از بتاکاروتن، یک ماده در گیاهان است که به ویتامین A در بدن تبدیل می شود. ویتامین A نقش اساسی در تنظیم سیستم ایمنی بدن ایفا می کند و کمک می کند تا بدن با عفونت مبارزه کند و همچنین به اندازه کافی سلول T را به عنوان سلول های جنگنده در گردش خون نگه می دارد این نیز سبب افزایش فعالیت سلول های سفید خون، برای دفاع از بدن در برابر مواد خارجی می شود.

دستور تهیه:

 • 4-5 هویج بزرگ، 1 سیب متوسط، 1 گلابی، ¼ اینچ زنجبیل تازه
 • این مقدار آب میوه شامل (ویتامین A، بتا کاروتن، ویتامین C، 313 کالری، 1.2 گرم چربی، 3.8 گرم پروتئین، 17.6 گرم فیبر) می باشد.

آب پرتقال و گریپ فروت

خواص آب پرتغال

پرتقال، گریپ فروت و لیمو میوه هایی از مرکبات که منبع خوبی از ویتامین C هستند. ویتامین C یک آنتی اکسیدان است و سلول ها را از مواد که بدن صدمه می زند محافظت می کند. ویتامین C سلول های سفید خون را ترویج به تولید آنتی بادی می کند که در بدن به مبارزه با اشغالگران خارجی کمک می کند کمبود ویتامین C منجر به (تاخیر در ترمیم زخم، عدم توانایی صحیح در مبارزه با عفونت و اختلال در پاسخ سیستم ایمنی) می شود. این آب یک منبع از ویتامین C است.

دستور تهیه:

 • 2 پرتقال پوست کنده و چهارقاچ، 1 گریپ فروت پوست کنده، ½ لیمو پوست کنده
 • این مقدار آب میوه شامل (ویتامین C، فولات، 238 کالری، 0.7 گرم چربی، 4.6 گرم پروتئین، 11.2 گرم فیبر، 60.5 گرم کربوهیدرات) می باشد

آب کلم پیچ

خواص آب کلم پیچ

کلم پیچ در چند سال گذشته محبوبیت زیادی به دست آورده است کلم پیچ نه تنها یک سبزی خوشمزه و همه کاره است بلکه دارای ویتامین های متعدد، مواد معدنی و آنتی اکسیدان ها می باشد. کلم منبع خوبی از ویتامین A، ویتامین C، منیزیم، ویتامین B6، مس و آهن است که برای سلامت سیستم ایمنی بدن مفید است. این منابع غذایی و همچنین استفاده از چغندر که منبع خوبی از فولات، ویتامینی که به بدن شما در تولید DNA و RNA برای تولید سلول های سفید خون کمک می کند.

دستور تهیه:

 • 1 فنجان کلم پیچ، ¾ فنجان اسفناج، ½ چغندر با برگ، 1 سیب متوسط
 • این مقدار آب میوه شامل (ویتامین A، منیزیم، فولات، B6، 134 کالری، 0.9 گرم چربی، 3.3 گرم پروتئین، 6.2 گرم فیبر، 32.7 گرم کربوهیدرات)

آب گوجه فرنگی فرنگی

خواص آب گوجه فرنگی

گوجه فرنگی ترکیبی خوشمزه و دارای خواص حفاظت از سیستم ایمنی بدن می باشد گوجه فرنگی میوه ای است که دارای یک منبع بزرگ از دو ویتامین C و ویتامین A که بخشی جدایی ناپذیر از بهداشت و ایمنی بدن می باشند.

دستور تهیه:

 • 3 عدد گوجه فرنگی، 2-3 دنده کرفس با برگ، 2 هویج متوسط، 1 فنجان کلم پیچ، 1 قاشق غذاخوری گشنیز، 1 فلفل قرمز شیرین، سس فلفلی تاباسکو (بنا به سلیقه)
 • این مقدار آب میوه شامل (ویتامین A، بتا کاروتن، منیزیم، فولات، 188 کالری، 1.3 گرم چربی، پروتئین 5.6 گرم، 11.4 گرم فیبر، 37.3 کربوهیدرات ها) می باشد.

آب توت فرنگی، انبه، و لیمو

خواص آب توت فرنگی

این آب دارای عطر و طعم می باشد توت فرنگی، انبه، و لیمو منابع زیادی از ویتامین C و ویتامین A هستند، اگر شما جوانه گندم اضافه کنید از ویتامین E نیز سود می برید که ویتامین E یک آنتی اکسیدان است و به محافظت سلول های ایمنی بدن از آسیب مضر اکسیداتیو ها کمک می کند.

دستور تهیه:

 • 1 فنجان توت فرنگی تازه 1 انبه پوست کنده، ¼ از یک لیمو پوست کنده، 1 هلو متوسط پرز گرفته
 • اختیاری: 4 قاشق غذاخوری جوانه گندم (برای ویتامین E)
 • این مقدار آب میوه شامل ویتامین C، ویتامین A، ویتامین E (جوانه گندم اختیاری)، 228 کالری، 1.3 گرم چربی، 3.2 گرم پروتئین، 8.8 گرم فیبر، 58.2 کربوهیدرات ها، 308 کالری، 3.3 گرم چربی، 8.5 گرم پروتئین، 11.5 گرم فیبر، 67.5 گرم کربوهیدرات می باشد.

آب ریشه ها

این آب ترکیبی است از ریشه سه سبزی که به طور مستقل دارای خواص تقویت ایمنی بدن است. کرفس حاوی (ویتامین C، ویتامین A و فولات)، اما راز واقعی این آب در برگ است. برگ کرفس یک منبع فوق العاده ویتامین های A و E است برگ چغندر حاوی مقدار کافی از ویتامین C و A است. و ریشه هویج هم استفاده می شود.

طرز تهیه آب سه ریشه هویج، چغندر و کرفس

 • 3-4 دنده کرفس، ½ چغندر با برگ، 2 عدد هویج بزرگ
 • این مقدار آب شامل (بتا کاروتن، منیزیم، ویتامین A، فولات، 85 کیلو کالری انرژی، 0.5 گرم چربی، 2.3 گرم پروتئین، 5.3 گرم فیبر، 19.3 گرم کربوهیدرات) است.

آب کلم پیچ، اسفناج و جعفری

خواص کلم پیج، اسفناج و جعفریاین آب ترکیبی فوق العاده از سبزیجات برگ سبز و سالم است. کلم پیچ، اسفناج و جعفری دارای مقدار قابل توجهی از مواد مغذی از جمله (منیزیم، فولات و ویتامین B6) که نقش مهمی در سلامت سیستم ایمنی مطلوب دارد. ویتامین B6 به طور خاص نقش مهمی در ایمنی و تکثیر سلولی و تولید آنتی بادی بازی می کند.

دستور تهیه

 • 1 فنجان کلم پیچ، 1 فنجان اسفناج، 2 قاشق غذاخوری جعفری، 1 خیار انگلیسی، ¼ لیمو پوست کنده،1 فنجان انگور سبز
 • این مقدار آب سبزیجات سبز حاوی (ویتامین C، منیزیم فولات، ویتامین B6، 135 کالری، 0.7 گرم چربی، 7.5 گرم پروتئین، 6.7 گرم فیبر، 30.6 گرم کربوهیدرات) است.

آب میوه کیوی و توت فرنگی

خواص آب کیوی و توت فرنگی

توت فرنگی و کیوی میوه شیرین و خوشمزه که پر از ویتامین C است چه می کند این آب با اضافه شدن نعناع بهتر می شود است زیرا نعناع نه تنها یک گیاه بزرگ است بلکه منبع خوبی از فولات، ویتامین A، منیزیم و روی می باشد. مصرف منیزیم ناکافی ممکن است باعث تضعیف سیستم ایمنی و خطر عفونت در بدن شود.

دستور تهیه

 • 12 توت فرنگی، 2 کیوی پوست کنده، 1 ½ فنجان نعناع تازه
 • این مقدار آب میوه شامل (ویتامین C فولات، ویتامین A، منیزیم، روی، 172 کالری، 1.4 گرم چربی، 4.6 گرم پروتئین، 6.9 گرم فیبر، 37.9 گرم کربوهیدرات)

آب کدو تنبل

خواص آب کدو تنبل

کدو تنبل نه تنها یک سبزی خوشمزه، بلکه منبع خوبی از ویتامین Aاست گنجاندن دانه کدو تنبل چه می کند این آب حتی بهتر شامل دانه کدو باشد که دارای ویتامین E، B6 و روی که سبب تقویت سیستم ایمنی بدن می شود روی یک ماده معدنی مهم است و به افزایش تولید سلول T، سلول های سفید خون و آنتی بادی کمک می کند که همه در بدن برای مبارزه با عفونت می جنگند.

دستور تهیه

 • 2 فنجان کدو تنبل، نبات را با پوست و دانه ها
 • 2 هویج متوسط، 1 سیب، دارچین (بنا به سلیقه)، جوز (بنا به سلیقه)
 • این مقدار آب میوه شامل (ویتامین A، ویتامین C، ویتامین E، B6، روی، 205 کالری، 0.8 گرم چربی، 3.9 گرم پروتئین، 8.9 گرم فیبر، 51.9 گرم کربوهیدرات) می باشد.

آب هندوانه خنک

هندوانه منبع بسیار خوبی از ویتامین A که در مبارزه بدن با عفونت کمک می کند آناناس و پرتقال حاوی مقدار کافی از ویتامین C هستند.

دستور تهیه:

 • 2 فنجان هندوانه تازه، ½ فنجان آناناس پوست کنده، 1 پرتقال چهار قاچ و پوست کنده، ½ لیمو پوست کنده
 • این مقار آب میوه دارای (ویتامین C، ویتامین A، 203 کالری، 0.8 گرم چربی، 3.7 گرم پروتئین، 6.4 گرم فیبر، 52 گرم کربوهیدرات) می باشد.