شنبه , 9 مهر 1401
قالب وردپرس درنا توس
خانه / خانه و خانه داری / بافتنی / آموزش بافت کلاه بچگانه +6 مدل

آموزش بافت کلاه بچگانه +6 مدل

با دو میل می‌توانید به راحتی و با کمی خلاقیت کلاه‌های زیبای متنوعی ببافید. در اینجا مدل‌های مختلف بافت کلاه ساده با میل مثل کلاه بستنی، خرسی، رنگارنگ و خطی یاد داده شده است. این مدل‌های زیبا را حتی مبتدی‌ها می‌توانند به راحتی ببافند.

190470 731 - آموزش بافت کلاه بچگانه +6 مدل

 


در این آموزش شش مدل بافت کلاه ساده با میل برای کودکان یاد داده شده است. در  این مدل‌ها از ساده‌ترین روش‌های بافت استفاده شده است و نخ زیادی نیاز ندارد.

 

مهارت‌های لازم برای بافت کلاه ساده با میل 

دو تا یکی: دو دانه را با هم یکی کردن

کشبافت: یک دانه زیر- یک دانه رو

بافت ساده: یک رج زیر- یک رج رو

بافت رکن: همه رج‌ها از رو، یا همه رج‌ها از زیر

بافت دانه برفی (جو دانه): رج اول یک دانه زیر یک دانه رو، رج دوم یک دانه رو یک دانه زیر

 

۱- آموزش بافت کلاه ساده با میل مدل رنگارنگ

برای بافت کلاه ساده رنگارنگ به چند عدد کاموای رنگی متوسط نیاز دارید. با توجه به دور سر کودک خود تعدادی دانه سر بگیرید. در اینجا ما ۶۰ دانه سر انداختیم. ۶ رج اول را مدل کشباف یکی زیر یکی رو ببافید.

رج بعدی: همه دانه‌ها را ساده بافی کنید.

رج های بعدی: رنگ کاموا را عوض کنید و با رنگ جدید سه رج ساده بافی کنید. به همین ترتیب در پایان رج سوم رنگ کاموا را عوض کرده و دوباره سه رج ساده ببافید.

رج های بعدی: به نیمه‌های کلاه که رسیدید در هر رج دو دانه کم کنید. در پایان یک نخ از میان دانه‌ها رد کرده و آن را بکشید تا بالای کلاه جمع شود. حالا با کاموا‌های رنگی خود یک منگوله کاموایی درست کنید و بالای کلاه بدوزید.

 

190465 968 - آموزش بافت کلاه بچگانه +6 مدل

۲- آموزش بافت کلاه ساده با میل مدل خط خطی

روش بافت این مدل کلاه شبیه مدل رنگارنگ است با این تفاوت که کشباف اول کلاه را باید دو دانه زیر، دو دانه رو ببافید. این کلاه مدل گرد می‌شود. برای زیبایی بیشتر می‌توانید از شکل‌های نمدی استفاده کرده و کلاه را تزیین کنید.

190463 392 - آموزش بافت کلاه بچگانه +6 مدل

۳- آموزش بافت کلاه توپ توپی بچگانه

برای بافت این کلاه کودکانه ۶۰ دانه یا کمتر سر اندازید. ابتدا ۱۰ رج کشباف مدل دو دانه زیر، دو دانه رو ببافید.

رج‌های بعدی: رنگ نخ را عوض کنید و تا انتهای کلاه را ساده بافی کنید. قسمت بالای کلاه نیز مثل مدل‌های قبلی جمع می‌شود.

ادامه بافت: یک منگوله بزرگ با رنگی که قسمت کشباف را بافتید، ببافید. حال چند عدد منگوله رنگی کوچک درست کنید و به صورت پخش روی کلاه بدوزید.

190462 861 - آموزش بافت کلاه بچگانه +6 مدل

 

۴- آموزش بافت کلاه گوش خرسی

روش بافت این مدل کلاه بسیار ساده است. برای بافت آن باید از نخ کاموایی ضخیم و میل شماره ۵ استفاده کنید. ابتدا به اندازه دور سر کودک دانه سراندازید.

رج‌های بعدی: ۵ رج کشباف یک دانه زیر یک دانه رو ببافید، سپس تا آخر کلاه را ساده بافی کنید و مثل مدل‌های قبلی بالای آن را جمع کنید.

گوش های خرسی: برای گوش‌ها باید دو منگوله کاموایی درست کنید، سپس هر منگوله را روی یک سمت بالای کلاه بدوزید. سعی کنید طوری دوخته شود که منگوله حالت نیم دایره به خود بگیرد.

190466 756 - آموزش بافت کلاه بچگانه +6 مدل

۵- آموزش بافت کلاه با میل مدل دانه برفی

برای بافت این کلاه ساده ابتدا به اندازه دور سر کودک خود دانه سر اندازید. سپس تا جایی که می‌خواهید روی پیشانی را بگیرد باید کشباف دو دانه زیر، دو دانه رو انجام دهید.

رج بعدی: همه دانه‌ها را زیر ببافید.

رج‌های بعدی: رنگ نخ را عوض کنید و شروع کنید مدل بافت دانه برفی (جودانه) را انجام دهید. تا انتهای کلاه همین مدل را ببافید و بالای کلاه را جمع کن کنید. برای بالای کلاه را نیز یک منگوله با رنگ قسمت کشباف درست کنید.

190467 620 - آموزش بافت کلاه بچگانه +6 مدل

 

۶- آموزش بافت کلاه ساده با میل مدل بستنی

ابتدا به اندازه دور سر کودک خود دانه سر اندازید. ابتدا ۱۰ رج را مدل کشباف دو دانه زیر دو دانه رو ببافید، سپس یک رج همه دانه‌ها را زیر ببافید.

رج‌های بعدی: نخ را عوض کنید و تا انتهای بافت در هر رج همه دانه‌ها را زیر ببافید.
برای قسمت بالای کلاه یک منگوله کوچک درست کنید و روی آن بدوزید. برای تزیین روی کلاه از کاموا‌های رنگ‌های مختلف استفاده کنید و روی کلاه را کوک‌های مختلف بزنید تا حالت شکلاتی بشود.

190468 276 - آموزش بافت کلاه بچگانه +6 مدل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه + 17 =