دوشنبه , 3 اردیبهشت 1403

ایپدایر 2 اپل ( iPad Air 2) نازک ترین تبلت دنیا

اپل بالاخره از آیپد جدید خود پرده برداشت که نسل بعدی آیپد ایر به شمار می‌رود. همانطور که انتظار می‌رفت تبلت 9.7 اینچی جدید اپل، آیپد ایر 2 نامیده شده و اپل تلاش کرده این دستگاه را به اندازه‌ای نازک کند که لقب نازک‌ترین تبلت دنیا برازنده‌ی آن باشد.

ایپد ایر 2 اپل ( iPad Air 2) نازک ترین تبلت دنیا

تیم کوک در مراسم رونمایی از آیپد که در زومیت بصورت زنده مورد پوشش قرار گرفت پس از زمینه‌چینی فراوان در خصوص بهترین بودن آیپد، به توضیح راه‌های ممکن برای بهبود این دستگاه پرداخت تا در نهایت نتیجه‌ی تلاش کاپرتینویی‌ها تحت عنوان آیپد ایر 2 معرفی شود. فیل شیلر مدعی است که iPad Air 2 تنها 6.1 میلی‌متر ضخامت داشته که 18 درصد نازک‌تر از آیپد ایر به است.
ارتقای سخت‌افزاری همیشگی اپل نیز آیپد ایر 2 را همراهی می‌کند. iPad Air 2 از تراشه‌ی بهبود یافته‌ی A8X در کنار تراشه‌ی حرکتی M8 بهره می‌برد که به گفته‌ی شیلر، قدرتی معادل 12 برابر آیپد اولیه به این دستگاه می‌بخشد و 40 درصد قدرتمندتر از آیپد ایر خواهد بود. آیپد ایر 2 اپل به دوربین iSight جدید با رزولوشن 8 مگاپیکسل مجهز شده که گشودگی آن f/2.4 بوده و از قابلیت‌هایی نظیر فیلم‌برداری 1080p، تصویربرداری پشت سر هم، تصویربرداری پانوراما، و HDR خودکار برخوردار است. همچنین آیپد جدید اپل از اسکنر اثرانگشت Touch ID نیز بی بهره نمانده که بعنوان سیستم امنیتی جدید اپل مطرح شده است. این اسکنر با دکمه‌ی خانگی آیپد یکپارچه شده و قابلیت‌های امنیتی متعددی را در اختیار کاربر می‌گذارد. بنابراین می‌توان حدس زد که به لطف Touch ID، آیپد ایر 2 نیز از سیستم پرداخت اپل‌پی پشتیبانی می‌کند که البته لازم به ذکر است این سیستم در آیپد ایر 2 تنها از خرید آنلاین پشتیبانی می‌کند.
ارتقا صورت گرفته در ارتباط با دوربین دستگاه تنها به دوربین پشتی منحصر نیست و گفته می‌شود که دوربین جلویی آیپد ایر 2 نیز با بهبودهایی همراه بوده است و از این پس Facetime HD نامیده خواهد شد؛ هرچند هنوز اطلاعات تکمیلی در خصوص جزئیات این بهبود در دسترس نیست. در هر صورت از نکات مشخص این ارتقا می‌توان به افزایش گشودگی مربوط به دوربین جلویی، سنسور کاملا جدید، و دریافت نور بیشتر از محیط اشاره کرد.

ایپد ایر 2 اپل ( iPad Air 2) نازک ترین تبلت دنیاایپد ایر 2 اپل ( iPad Air 2) نازک ترین تبلت دنیا

ایپد ایر 2 اپل ( iPad Air 2) نازک ترین تبلت دنیا