قالب وردپرس درنا توس
خانه / فیلم و کلیپ / علمی / اگر سیارات دیگر به جای ماه بودند.

اگر سیارات دیگر به جای ماه بودند.

یک کاربر رسانه‌های اجتماعی اهل آلابامای امریکا در فیلم‌هایی که منتشر کرده، نشان داده چنانچه سیارات دیگر منظومه شمسی به جای ماه بودند، از زمین چگونه به نظر می‌رسیدند.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، در فیلمی که وی ارائه داده، این سیارات متحرک به زمین نزدیک‌ هستند و آسمان را در برگرفته‌اند. این فیلم نشان می‌دهد تعدادی از این اجرام کیهانی به چه میزان از کره خاکی بزرگ‌تر هستند.

فیلم جدید توسط «یتی دینامیکس» تولید شده و در آن مریخ، ناهید، نپتون، اورانوس، مشتری و زحل به جای ماه قرار دارند. عطارد در این فیلم به چشم نمی‌خورد زیرا این سیاره خود هم‌اندازه ماه است.

شعاع قمر زمین ۱۷۳۸ کیلومتر است و در مقایسه با سیارات دیگر که در این فیلم در فاصله ۳۸۴ هزار کیلومتری کره خاکی قرار دارند، کوتوله به نظر می‌رسد.

مریخ با شعاع ۳۳۹۷ کیلومتری، دو برابر ماه است و اورانوس با داشتن شعاع ۲۵ هزار و ۵۵۹ کیلومتر، ۲۵ برابر قمر زمین است. این در حالی است که شعاع مشتری ۷۱ هزار و ۴۹۰ کیلومتر است.

با این حال، در صورتی که این سیارات به جای ماه بودند، قمرهایشان با زمین برخورد می‌کرد. به طور مثال، «دیون» که از فاصله ۳۷۷ هزار کیلومتری حول زحل مدارگردی می‌کند، در صورتی که این سیاره به جای ماه بود، با زمین برخورد می‌کرد.

نکته جالب دیگر در صورت وجود سیارات دیگر به جای ماه، اثر گرانشی آن‌ها روی زمین بود. در چنین حالتی، این سیارات جو زمین را از هم می‌دریدند و موجب وقوع جزر و مدها و آتشفشان‌های عظیم بر روی آن می‌شدند.

چنانچه مشتری به جای ماه بود، حتی احتمال داشت زمین جان به در نبرد زیرا از هم دریده می‌شد و حلقه‌ای حول این غول گازی را شکل می‌داد.

فیلم دوم مبتکر خلاق اهل آلاباما نشان می‌دهد در صورتی که ماه به جای ایستگاه بین‌المللی فضایی بود، چگونه به نظر می‌رسید.

ایستگاه بین‌المللی در فاصله ۴۱۵ کیلومتری و بر فراز زمین واقع شده و نسبتا به آن نزدیک است.

لینک دانلود

DOWNLOAD

 

اگر سیارات دیگر به جای ماه بودند چه میشد؟ (فیلم)
زحل به جای ماه

 

اگر سیارات دیگر به جای ماه بودند چه میشد؟ (فیلم)
قمرهای زحل

 

اگر سیارات دیگر به جای ماه بودند چه میشد؟ (فیلم)